Prof. Limon nominowany w plebiscycie MocArty

limon

POMORZE. Prof. Jerzy Limon – dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego został nominowany w Plebiscycie MocArty RMF Classic 2014 w kategorii Człowiek Roku 2014.

Pozostali nominowani w tej kategorii: aktor Tomasz Kot, pisarka Olga Tokarczuk, kajakarz i podróżnik Aleksander Doba oraz neurochirurg dr Paweł Tabakow.

Nominacja pochodzi od słuchaczy RMF, którzy musieli poprzeć ją również odpowiednim uzasadnieniem.

Treść uzasadnienia nominacji Profesora Jerzego Limona:

„Za to, że swoim uporem i konsekwencją doprowadził do otwarcia Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Oficjalna ceremonia otwarcia gmachu Teatru (wrzesień 2014 r.) była zwieńczeniem wieloletnich starań Profesora o powstanie polskiego „Globe Theatre”. Profesor Jerzy Limon -€“ na co dzień anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog – był wielokrotnie nagradzany za swoją działalność „szekspirowską” – otrzymał m. in. Honorowy Order Imperium Brytyjskiego w stopniu Oficera.”

RMF Classic pisze na swojej stronie:

„Poniższa lista Nominowanych jest dowodem na to, że trafnie potraficie oceniać dokonania niezwykłych ludzi i doceniać wartościowe wydarzenia nie tylko w świecie kultury i sztuki, ale także w innych dziedzinach życia. Jesteśmy zgodni w tej ocenie. Szczególnie cieszy nas fakt Waszych wyborów w kategorii Człowiek Roku. Tak, jak Wy, podzielamy opinię, że w tej kategorii na najwyższe oceny zasługują ludzie pełni pasji i uporu w dążeniu do celów, wierni swoim ideałom, tacy, którzy swoją twórczością czy innymi osiągnięciami sprawiają, że nasz świat staje się lepszy. Zresztą, za każdą z nominacji w poszczególnych kategoriach kryją się niezwykli ludzie.”

Głosować można poprzez formularz na stronie:

http://www.rmfclassic.pl/mocarty-2014

Wyniki plebiscytu poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 9 marca w Warszawie.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *