Preferencje dla spółki Montex Shipyard. Mają być inwestycje i miejsca pracy

montex_zezwolenie

Przedstawicie Montex i prezes Strefy Aleksandra Jankowska

GDAŃSK. Nowa spółka Montex Shipyard otrzymała 8 lipca br. zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Efektem mają być m.in. nowe miejsca pracy.

Spółka powstała na bazie firmy Montex specjalizującej się w budowie jednostek pływających, elementów konstrukcji morskich, montażu i wykonawstwie konstrukcji stalowych, pracach elektro-montażowych i hydrotechnicznych, a także w tworzeniu konstrukcji offshorowych.

Najwyższa jakość, posiadana wiedza, stały wzrost kwalifikacji pracowników oraz zastosowanie nowoczesnych technologii, pozwoliły jej zdobyć uznanie nie tylko na rynku stoczniowym, ale także wśród wiodących firm zajmujących się produkcją i montażem konstrukcji stalowych.

Przedsięwzięcie gospodarcze w PSSE polegać będzie na utworzeniu nowego zakładu, w którym tworzone będą wielkogabarytowe konstrukcje stalowe. Przedsiębiorca planuje wyposażenie parku maszynowego w nowoczesne maszyny i urządzenia, a metody produkcji umożliwią oszczędzanie surowców i energii.

Inwestor planuje poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości przewyższającej kwotę 20.696.590 zł oraz zatrudnienie co najmniej 15 nowych pracowników. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 grudnia 2019 r.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *