Zabójstwo. Tragiczna awantura podczas libacji

GDAŃSK. Sąd Rejonowy  zastosował 3 miesięczny areszt wobec 23-latka, który wspólnie z innymi mężczyznami śmiertelnie pobił 60-letniego mieszkańca Pruszcza Gd. Do tragedii doszło w mieszkaniu 60-latka podczas wspólnej imprezy. W związku ze sprawą łącznie zatrzymano 5 mężczyzn w wieku od 16 do 39 lat. 23 i 39-latek usłyszeli zarzut zabójstwa. Wobec dwóch 17-latków, którzy podejrzani są o nieudzielenia pomocy, zastosowano dozór policji. 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny.

W sobotę (16 lipca br.) o godz. 3.30 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon z informacją, że doszło do pobicia starszego mężczyzny. Z relacji zgłaszającego wynikało, że wynajmuje on mieszkanie u 60-letniego mieszkańca Pruszcza Gd. i zauważył, że właściciel źle się czuje. Dyżurny natychmiast skierował pod wskazany adres patrol policji. Na miejscu była już załoga pogotowia ratunkowego. Pomimo udzielonej pomocy lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Na miejsce przestępstwa pojechali policjanci pionu dochodzeniowo- śledczego, kryminalnego, lekarz z zakresu medycyny sądowej oraz prokurator. Stróże prawa pod nadzorem prokuratora zrobili oględziny mieszkania oraz ciała denata, zabezpieczyli ślady, sporządzili dokumentację fotograficzną. Jak wykazali funkcjonariusze, do tragedii doszło w mieszkaniu 60-latka, który gdzie wcześniej zaprosił do siebie kilku znajomych. Podczas spotkania mężczyźni spożywali alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do awantury, a potem do śmierci jednego z nich. Efektem szczegółowej i intensywnej pracy śledczych było ustalenie sprawców przestępstwa. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 5 podejrzewanych mężczyzn w wieku od 16 do 39-lat.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie 23 i 39-latkowi zarzutu zabójstwa. Wobec dwóch 17-latków, którzy usłyszeli zarzut nieudzielenia pomocy, zastosowano dozór policji. 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny. Wczoraj (18 lipca br.) Sąd Rejonowy w Gdańsku zastosował 3 miesięczny areszt wobec 23-latka. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Za nieudzielenie pomocy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *