Pralnia z anabolikami. Podejrzany zgarnięty w samolocie, przed ucieczką za granicę

GDAŃSK. Zatrzymano 6 osób zajmujących się praniem brudnych pieniędzy pochodzących z handlu sterydami oraz środkami na potencję. W trakcie realizacji sprawy policjanci zdobyli informację, że główny podejrzany, 47-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, będzie próbował uciec zagranicę. Zatrzymano go na pokładzie samolotu w Gdańsku Rębiechowie.

W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policjantów z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Gdańsku zdobyli informację o osobie zajmującej się nielegalnym obrotem sterydami anabolicznymi na terenie całego kraju, które były oferowane na stronach internetowych oraz portalach ogłoszeniowych. Śledztwo w przedmiotowej sprawie prowadzone jest w Wydziale dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Gdańsku. W trakcie prowadzenia postępowania oraz czynności operacyjnych i analitycznych policjanci zebrali obszerny materiał dowodowy oraz ustalili koleje osoby z terenu całej Polski, które zajmowały się tym procederem.

Z uwagi na stopień skomplikowania sprawy, jej wielowątkowość Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wydał decyzję o powalaniu grupy śledczej w celu wykrycia i zatrzymania sprawców. W skład grupy weszli zajmujący się sprawą policjanci Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Gdańsku, Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Gdańsku oraz kierownik grupy z ramienia Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Gdańsku.

W trakcie realizacji sprawy policjanci zdobyli informację, że główny podejrzany w tej sprawie będzie próbował uciec zagranicę. Funkcjonariusze z gdańskiej komendy wojewódzkiej wsparci siłami Straży Granicznej na pokładzie samolotu w Gdańsku Rębiechowie zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego.

Sprawa realizowana była łącznie na terenie czterech województw: pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego i małopolskiego. W działania zaangażowanych było ponad 100 policjantów. Funkcjonariusze przeszukali kilkadziesiąt mieszkań. W dwóch magazynach w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli kilkaset tysięcy środków anabolicznych oraz leków na potencję. Szacunkowa czarnorynkowa wartość zabezpieczonych medykamentów przekracza milion złotych. Łącznie zatrzymano 6 osób, 3 kobiety i 3 mężczyzn. W wieku od 22 do 47-lat. W trakcie przeszukania na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości ponad 200 tys. zł.

U jednego z zatrzymanych mężczyzn policjanci zabezpieczyli materiały o charakterze pedofilskim. 47-letni mężczyzna usłyszał dodatkowe zarzuty.

Wszystkim zatrzymanym mężczyznom Prokurator Prokuratury Regionalnej w Gdańsku przedstawił zarzuty dot. prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa, handlu lekami bez wymaganego zezwolenia oraz fałszowania dokumentacji. Za tego typu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Wobec dwóch zatrzymanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *