Postać gniewnego krytykanta, nadmuchanego pogardą

Nienawidzę_monodram_10.08.2014

GDAŃSK. Wykreował postać gniewnego krytykanta, nadmuchanego pogardą dla otoczenia. Monodram „Nienawidzę” warto zobaczyć.

Spektakl Monodramu „Nienawidzę” który odbędzie się 10 sierpnia 2014 r. o godz. 19.00. >
Z recenzji widza:
„(…) Wyposażona w zaproszenie Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki  (na którym widniała adnotacja, że GTPS nie ponosi odpowiedzialności za  treści) wspięłam się na piętro kamieniczki przy ulicy Chlebnickiej 2 na  gdańskiej starówce. Niewielka przestrzeń, skąpa scenografia – stół,  pianino i walizka, na której spoczywała głowa śpiącego aktora. W  pomieszczeniu spuszczone rolety i widzowie powoli zajmujący rzędy krzeseł.
To wszystko. Oszczędność środków wyrazu charakterystyczna dla teatru jednego aktora, zmusza widzów do koncentracji na twórcy roli, a twórcę na sprawnym nawiązaniu kontaktu z widownią. Igorowi udało się to znakomicie. Dał popis umiejętności aktorskich skupiając całą uwagę widowni na odgrywanej przez siebie postaci. Bawił się słowem, ożywiał przekaz treści zabawną grą ciała, intonacją głosu. Budząc się, myjąc, ubierając, brzdąkając na pianinie, uchylając rolety – gawędził z widownią, ze swoimi myślami, wypełniał przestrzeń własną
> rzeczywistością. Dzięki temu wykreował postać gniewnego krytykanta, nadmuchanego pogardą dla otoczenia, który bezrefleksyjnie akceptuje tylko  własne wady. Jego aktorstwo przesłoniło treści, których nie lubię. To był dobrze zrobiony monodram.”
Bilet w cenie 15 zł do nabycia przed spektaklem.
IGOR KOWALIK

W 2006 roku ukończył PWSFTviT w Łodzi (Wydział Aktorski), wcześniej – Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. we Wrocławiu w klasie saksofonu. W czasie studiów pracował pod kierunkiem wybitnych reżyserów: Jana Machulskiego, Jana Maciejewskiego, Waldemara Zawodzińskiego. Spektakl dyplomowy pt. Paw królowej; Doroty Masłowskiej, w którym zagrał Ewę, Stanisława Retro, Małgorzatę Mosznal oraz do którego napisał muzykę, otrzymał nagrodę zespołową na XXIV Festiwalu Szkół Teatralnychw Łodzi, brał także udział w 9 Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Współczesnej „Interpretacje”.

Warto dodać jeszcze, że od roku 2007 Igor  Kowalik pracował jako asystent reżysera w PWSFTviT oraz Teatrze Nowym w Łodzi, w którym zagrał między innymi: Gidiego Bazera, Obrońcę Gidiego w „Zabawach na podwórku”; E.Mazya w reż. A. M. Marczewskiego oraz ”Pamiętniku z Powstania Warszawskiego” M.  Białoszewskiego w reż. M. Kowalskiego.

W latach 2009-2013 związany był z Teatrem im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Od 2013 roku związany z teatrami we Wrocławiu.

(K.)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *