Radio Gdańsk – w czołówce mediów opiniotwórczych

Radio Gdańsk kierowane przez Andrzeja Liberadzkiego ma wysoką pozycję jako medium opiniotwórcze.

MEDIA. POMORZE.  Radio Gdańsk na trzeciej pozycji w raporcie o najbardziej opiniotwórczych mediach w 2017 roku, kategorii media regionalne.

30 stycznia pojawił się raport „Najbardziej opiniotwórczych polskich mediów” opublikowany przez Instytut Monitorowania Mediów. Raport obejmował wszystkie media regionalne, czyli prasę, radio, telewizję. Radio Gdańsk zajęło trzecie miejsce w kategorii media regionalne.

Na Radio Gdańsk w 2017 roku powoływano się 136 razy, co daje trzeci wynik w rankingu. W pierwszej piątce znalazły się także trzy inne rozgłośnie Polskiego Radia: Radio Kraków (1. miejsce), Radio Szczecin (2. miejsce), Radio Wrocław (4. miejsce). Na 5. lokacie uplasowało się Radio Plus. 

368bf0bbaaacb3e6f3626f3f8107f3a7

Źródło: Instytut Monitorowania Mediów
Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radio i telewizji, w których pojawiały się nazwy mediów: prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów

NAJBARDZIEJ POPULARNE TEMATY

Jak podaje IMM, rok 2017 został zdominowany przez tematy polityczne. Media często poruszały temat przeprowadzenia referendum w sprawie zmiany konstytucji, gorącym tematem w tym roku była też sprawa reformy sądownictwa. Często wracano do tematów afery reprywatyzacyjnej w Warszawie i tematu ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Badanie przeprowadzono na podstawie 75 978 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 77 136 razy (36 996 razy w prasie, 29 651 w telewizji i 10 489 w radio).

Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism, stacje telewizyjne i wybrane programy w rozgłośniach radiowych.

(źrodło: radiogdansk, oprac. hb)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *