Potrącił dzika, zjechał do rowu i zginął na miejscu

KASZUBY. W wypadku drogowym w Kazimierzu k. Rumi zginął kierowca. Na prostym odcinku drogi kierowca potrącił dzika, a następnie zjechał do rowu. Samochód wywrócił się, mężczyzna  poniósł śmierć na miejscu.

W Rumi na drodze prowadzącej w kierunku miejscowości Kazimierz doszło do wypadku drogowego.  Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 56-latek kierujący samochodem renault megane jadąc w kierunku miejscowości Kazimierz na prostym odcinku drogi potrącił dzika, a następnie zjechał do rowu, gdzie samochód wywrócił się na bok. Mężczyzna niestety poniósł śmierć na miejscu wypadku. Na miejscu zdarzenia obecny był prokurator oraz biegły lekarz medycyny sądowej oraz biegły specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Teraz sprawą wypadku zajmują się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy często tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu. Śliska nawierzchnia staje się niebezpieczną pułapką, najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zjechaniem do rowu, uderzeniem w drzewo lub zderzeniem z innym pojazdem. Policjanci apelują! Pamiętajmy o rozsądku i ostrożności na drodze oraz kierowaniu z wyobraźnią oraz dostosowaniu prędkości do warunków drogowych. Kierowco noga z gazu! (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *