Tańce na dworze Makbeta

teatr szekspirowski image003

GDAŃSK. Międzynarodowy Obóz Szekspirowski – w ramach projektu „Szeksploracje Kultury” – odbywa się w dniach 1-10 sierpnia 2014 w Straszynie i Gdańsku.

W programie obozu są przeróżne warsztaty prowadzone przez ekspertów – w tym: historyczne warsztaty taneczne „Tańce na dworze Makbeta” (2 VIII, 16:00-19:00, Sala Baletowa GAK, Orunia) oraz warsztaty artystyczne prowadzone przez Bernharda Ramstada (aktora Det Norske Teatret w Oslo, Prezesa Norweskiego Towarzystwa Szekspirowskiego; 8 VIII, 10:00-13:00, Sala Baletowa GAK, Orunia).

Obóz jest kulminacją projektu edukacyjnego „Szeksploracje Kultury” kierowanego do nauczycieli i ich uczniów ze szkół pomorskich, rozpoczętego w maju 2013 roku. Projekt przybliża uczestnikom kulturowe dziedzictwo Szekspira i zachęca do poznania historii lokalnej.

W czasie obozu 20 uczniów z naszego województwa, 4 studentów z Norwegii, grono ekspertów i nauczycieli, a także znany norweski aktor i reżyser – Bernhard Ramstad wspólnie pracują nad wystawieniem multikulturowej wersji „Snu nocy letniej”!

Na pokaz finałowy „Snu nocy letniej” zapraszamy 10 sierpnia o godz. 13:00

do Sali Widowiskowej Dworku Artura (GAK),

ul. Dworcowa 9, Gdańsk Orunia.
Wstęp wolny.

Bezpłatne wejściówki do odbioru przed spektaklem.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *