Droga rozmowa przez komórkę w drodze. 200 zł i utrata prawka

STAROGARD GD.  ROZMAWIAŁ PRZEZ TELEFON I STRACIŁ PRAWO JAZDY. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 57-latka, który kierował osobowym volkswagenem. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy. Dodatkowo funkcjonariusze ukarali kierującego mandatem karnym za korzystanie z telefonu komórkowego w czasie jazdy. W najbliższym czasie mieszkaniec powiatu starogardzkiego stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

W sobotę wieczorem policjanci patrolujący miasto zauważyli na ulicy Kościuszki kierowcę osobowego volkswagena, który w czasie jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy. Policjanci zatrzymali to auto do kontroli drogowej.

Podczas rozmowy z 57-letnim kierującym funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu starogardzkiego jest nietrzeźwy. Urządzenie wskazało ponad promil alkoholu w organizmie.

Mundurowi udaremnili mężczyźnie kontynuowanie dalszej jazdy, oraz wystawili pokwitowanie za zatrzymane uprawnienia do kierowania. Dodatkowo 57- latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł za korzystanie podczas jazdy z telefonu komórkowego.

W najbliższym czasie mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut dotyczący kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *