Pościg za oprychami. Blokada w Zajączkowie

zatrzymany sklep Miłobądz gm. Tczew (1)

TCZEW. Policjanci zatrzymali czworo mieszkańców Tczewa, którzy włamali się do sklepu spożywczego w miejscowości Miłobądz. W zatrzymaniu pomagali funkcjonariusze Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku, którzy po służbie wracali do domu. Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek o godz. 0.20. wracający ze służby dwaj funkcjonariusze Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku przejeżdżając drogą krajową nr 91 przez miejscowość Miłobądz zauważyli wybitą szybę w sklepie spożywczym. Z obiektu wybiegał młody mężczyzna. Policjanci natychmiast zatrzymali się i ruszyli za uciekającym. Po chwili okazało się, iż sprawca włamania wsiadł do zaparkowanego nieopodal samochodu osobowego marki audi i wraz z siedzącymi w tym aucie trzema innymi osobami zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg i zawiadamiając jednocześnie o zdarzeniu oficera dyżurnego tczewskiej komendy. Ten natychmiast zarządził blokadę drogi. Dzięki sprawnemu działaniu już po kilku minutach samochód audi wraz z uciekającymi nim osobami został zatrzymany w miejscowości Zajączkowo Tczewskie.

Zatrzymani to trzej mężczyźni w wieku od 18 do 24 lat oraz 19- letnia kobieta. Wszyscy trafili do aresztu. Dzisiaj śledczy ustalą jaka była rola każdej z zatrzymanych osób podczas dokonywania włamania do sklepu i przedstawią im zarzuty. Policjanci ustalają wysokości strat powstałych w wyniku przestępstwa.

Za kradzież z włamaniem grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

zatrzymany sklep Miłobądz gm. Tczew

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *