Pościg po monitorowanym rozboju

pol sopot rozboj poscig

SOPOT. Zatrzymano trzech sprawców, którzy w centrum miasta pobili trzech mężczyzn. Mężczyźni w wieku 20 i 24 lat usłyszeli zarzuty, za pobicie może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek o godz. 22.30 oficer dyżurny sopockiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że na ulicy Bohaterów Monte Cassino doszło do awantury pomiędzy grupą mężczyzn, w wyniku której dwóch mężczyzn zostało uderzonych w twarz, trzeci mężczyzna miał być opryskany gazem.

Na miejsce skierowano wszystkich policjantów, którzy w tym czasie byli w rejonie Dolnego Sopotu. W tym samym czasie policjanci z grupy dochodzeniowo- śledczej wspólnie z operatorem miejskiego monitoringu przeglądali zapis z kamer, aby jak najszybciej ustalić dokładny rysopis sprawców i ich drogę ucieczki. Dzięki szczegółowej relacji jednego ze świadków oraz kamerom monitoringu policjanci szybko ustalili, że sprawcy uciekli w kierunku ul. Sobieskiego. Tam napastnicy na widok policyjnych radiowozów zaczęli uciekać w różne kierunki. Policjanci ruszyli za nimi w pościg, w wyniku którego wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 20 i 24 lat, mieszkańcy Gdańska, Malborka i Raciąża. W miniony piątek wszyscy usłyszeli zarzut pobicia, za które może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak wstępnie ustalili policjanci, jeden z mężczyzn w wyniku zdarzenia doznał poważniejszego urazu. W przypadku dwóch pokrzywdzonych według biegłego ich obrażenia są nieznaczne, jednak pomimo tego, z uwagi na chuligański charakter tego zdarzenia, Komendant Miejski w Sopocie polecił skierować wniosek do prokuratora o objecie tego przestępstwa ściganiem z urzędu. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *