Rozbójnik z 28 zarzutami

KOCIEWIE/TCZEW. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju, włamań oraz kradzieży. 27-latek został już przesłuchany i usłyszał 28 zarzutów. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek (25 września br.) tczewscy kryminalni pracując nad sprawami rozboju, włamań oraz kradzieży zatrzymali 27-letniego mieszkańca Tczewa. Z zebranego przez mundurowych materiału wynika, że do rozboju doszło 10 września br. na jednej z ulic w Tczewie. Napastnik podszedł do mężczyzny i grożąc mu pobiciem ukradł skuter. Po zgłoszeniu tego przestępstwa policjanci ustalili dane prawdopodobnego sprawcy i zaczęli go poszukiwać. Według ustaleń śledczych podejrzewany o rozbój mężczyzna ma związek również z przestępstwami włamań oraz kradzieży do jakich dochodziło w mieście. Sprawca włamując się do budynków kradł pieniądze, telefony komórkowe oraz inne sprzęty elektroniczne.

Zatrzymany został doprowadzony do policyjnego aresztu. Mężczyzna łącznie usłyszał 28 zarzutów. W sobotę został doprowadzony do sądu, który zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 27-latka na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *