Burmistrz Sztumu Tabor: Przeprasza mieszkańców za swój chuligański czyn

tabor leszek pat_policja_gov

POWIŚLE/SZTUM. Burmistrz Sztumu Leszek Tabor zniszczył w sobotę, 30 stycznia nożem baner na stojącym na Placu Wolności mobilnym nośniku reklam. Burmistrz został złapany na gorącym uczynku, tłumaczy, że zerwał  baner ze względu na treści, które były na nim zamieszczone.

Straty materialne wynoszą – wg właściciela banera – ponad 1 tys. zł. 57-letniemu burmistrzowi, działaczowi SLD, grozi kara 5 lat więzienia. Może także stracić stanowisko.

Oświadczenie Burmistrza Miasta i Gminy Sztum
Szanowni Mieszkańcy
Od dłuższego czasu jestem obiektem nieprzebierającej w środkach nagonki na moją osobę z tytułu pełnienia funkcji Burmistrza Miasta i Gminy Sztum, na moje życie, na moją rodzinę, z pogróżkami włącznie.
Stojący w Centrum miasta baner był m.in. przykładem takiej nagonki, która daleko wykroczyła poza granice debaty publicznej i sporu. Praktycznie codziennie mieszkańcy mnie pytali co można zrobić z tym banerem bo w bardzo złym świetle stawia Sztum („złodzieje ze Sztumu”), prokuraturę i mnie sugerując moje rzekome malwersacje.
Dokonałem tego czynu będąc bardzo wzburzony, pod wpływem silnego impulsu, niejako w obronie koniecznej. Jeszcze teraz nie mogę tego zrozumieć.
Przepraszam Mieszkańców za moje zachowanie, a właścicielowi deklaruję pokrycie kosztów za zniszczenie.
Leszek Tabor
– Już w sobotę w nocy wiedziałem, że baner został zniszczony. Wiedziałem również, kto został zatrzymany – powiedział reporterowi „Dziennika Bałtyckiego” właściciel transparentu, Antoni Fila. – Dziwię się, że ten człowiek został puszczony wolno, bo jest to przestępstwo. Mam nadzieję, że tym razem nie uchyli się od odpowiedzialności.
Fila przedstawił policji faktury, które potwierdzają wartość baneru – 1420 zł.
Policja potwierdziła, że Leszek Tabor jest podejrzewany w sprawie aktu wandalizmu.
Baner wywieszony przez Antoniego Filę w centrum Sztumu miał treść:
„Dlaczego Pani Lucyna Wojciechowska – prokurator z Kwidzyna, ochrania malwersacje Burmistrza Tabora?” oraz „Panie Seremet! Dlaczego ochrania Pan złodziei ze Sztumu?”
tabor oswiadczenie

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *