Porcje dilerskie w skarpetkach

POW. GDAŃSKI. W Pruszczu Gd. w zatrzymanym do kontroli bmw znaleziono narkotyki. 24-letni kierowca zachowywał się nerwowo i unikał kontaktu wzrokowego. Jak się okazało, w skarpetkach miał 30 porcji handlowych amfetaminy.

W środę (20 stycznia br.) o godz. 20.00 na ulicy Mickiewicza w Pruszczu Gd. policjanci ruchu drogowego zauważyli, że na ich widok kierowca bmw gwałtownie skręcił w boczną ulicę. Podczas kontroli pasażer zachowywał się nerwowo i unikał kontaktu wzrokowego. Stróże prawa wylegitymowali obu mężczyzn i przeprowadzili kontrolę osobistą. W skarpetach pasażera znaleźli biały proszek w pięciu woreczka strunowych.

Kontrola kierowcy wykazała, że nie ma on przy sobie wymaganych dokumentów. 29-letni kierowca został za to ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaleziony proszek i przewieźli 24-letniego pasażera do komendy. Na miejscu wykonano test narkotykowy białego proszku oraz go zważono. Okazało się, że jest to 30 porcji handlowych amfetaminy.

Zabezpieczony proszek zostanie przesłany do ekspertyzy. Po jej wykonaniu przez specjalistów z laboratorium kryminalistycznego będzie można postawić 24-latkowi konkretny zarzut. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *