Córka zabiła, ojciec zacierał ślady. Podczas kłótni raniła śmiertelnie nożem

34979

KASZUBY. Zatrzymano 30-letnią kobietę, która raniła śmiertelnie nożem 53-letniego mieszkańca gminy Krokowa. Do tragedii doszło w czerwcu tego roku w jednej z miejscowości gminy Krokowa. Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa. 

Na początku czerwca br. dyżurny puckiej policji otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednej z miejscowości gminy Krokowa doszło do zgonu mężczyzny. W miejscu zamieszkania mężczyzny pracowała grupa dochodzeniowo śledcza oraz prokurator i lekarz biegły z zakresu medycyny sądowej. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do badań sekcyjnych. Śledczy przeprowadzili szczegółowe oględziny i przesłuchiwali świadków. Policjanci zajmujący się wyjaśnieniem okoliczności sprawy wytypowali dwie osoby, które mogły mieć związek ze śmiercią 53-latka.

We wtorek kryminalni zatrzymali 30-letnią kobietę i 59-letniego mężczyznę. Trafili oni do policyjnego aresztu. Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzaną o zabójstwo jest kobieta, która podczas kłótni raniła śmiertelnie nożem 53-latka. O całym zajściu powiedziała swojemu ojcu, który pomógł jej w zatarciu śladów przestępstwa.

Zebrany przez śledczych obszerny materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanej 30-latce zarzut zabójstwa. 59-latek odpowiadać będzie za zacieranie śladów przestępstwa. Sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec kobiety tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Decyzją Sądu 59-latek został objęty policyjnym dozorem. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Za zacieranie śladów przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *