Promile w kilka sekund – anonimowo, bez pana policjanta

lebork_alkosen3

POMORZE. Bezkontaktowy alkomat do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. W kilka sekund można sprawdzić swój stan trzeźwości.

W lęborskiej komendzie policji zamontowany jest bezdotykowy alkomat dla osób, które chcą sprawdzić swój stan trzeźwości. Dzięki temu urządzeniu, bez zbędnego oczekiwania, każdy chętny może w kilka sekund zbadać swój stan trzeźwości. Przy alkotestach umieszczona jest szczegółowa instrukcja obsługi. Czas badania to tylko chwila. Warto wiedzieć, że urządzenie nie podaje stężenia alkoholu, nie pokazuje konkretnych wyników, ale daje sygnał dźwiękowy i świetlny, gdy korzystająca z niego osoba jest w stanie, który wskazuje na spożycie alkoholu. Alkomat Alcoscan AL1100F sygnalizuje już nawet najniższe stężenie alkoholu i jest do tego odpowiednio skalibrowany. Badanie tym urządzaniem jest możliwe o każdej porze dnia i nocy w poczekalni lęborskiej policji.

Sprawdzenie trzeźwości przeprowadza się bezkontaktowo – nie ma konieczności używania ustnika. Wystarczy z odległości 1-2,5 cm, przez około 5 sekund, dmuchać w kierunku czujnika urządzenia, a wynik jest tylko do wiadomości badanego.

Policjanci przypominają, że w rozumieniu kodeksu karnego stan nietrzeźwości zachodzi gdy stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *