Auto na złomowcu, a właściciel zgłasza kradzież

GDYNIA. Do kradzieży opla miało dojść na jednym z osiedlowych parkingów. Pokrzywdzony zgłosił przestępstwo kradzieży swojego samochodu.

Jak się okazało, auto od dawna było na złomowcu. Tłumacząc swoje zachowanie wyjawił, że w ten sposób chciał ułatwić procedurę wyrejestrowania auta, które wcześniej zostało zutylizowane.

Kradzież samochodu to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Wykrywaniem sprawców tego typu przestępstw zajmują się wyspecjalizowane zespoły kryminalnych działające w każdym mieście. Policjanci z gdyńskiej komendy 17 stycznia br. otrzymali zgłoszenie o kradzieży opla z osiedlowego parkingu. Pokrzywdzony 62 – letni mężczyzna opisał okoliczności zdarzenia, w ten sposób uruchomił procedurę niezbędną do wykrycia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

Po dwóch dniach operacyjnej pracy funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że do kradzieży pojazdu nigdy nie doszło. W trakcie ponownego przesłuchania 62 – latek wyjawił, że zgłosił fikcyjne przestępstwo. Chciał w ten sposób ułatwić sobie czynności związane z wyrejestrowaniem auta, które kilka lat wcześnie zostało oddane na złomowiec.

Mężczyzna naraził się w ten sposób na poważne konsekwencje prawne. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności za zgłoszenie niepopełnionego przestępstwa. Każdy pokrzywdzony oraz świadek jest uprzedzany o takiej odpowiedzialności jeszcze przed podpisaniem protokołu. Teraz o dalszym losie 62 – letniego mieszkańca Gdyni zadecyduje prokuratura. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *