Polska Press na Pomorzu z nowym prezesem. Niski odchodzi

pilarczyk-wiktor-polska-press

Wiktor Pilarczyk

GDAŃSK. Po wielu latach kierowania gdańskim oddziałem Polska Press ze stanowiska prezesa odchodzi Tomasz Niski. Nowym prezesem oddziału wydawnictwa, który wydaje „Dziennik Bałtycki” został Wiktor Pilarczyk.

Tomasz Niski rozstaje się z Polska Press Grupa. Pracował w spółce na różnych stanowiskach (od szefa kolportażu „Dziennika Bałtyckiego” i „Wieczoru Wybrzeża”, prezesa oddziału regionalnego wydawnictwa w Bydgoszczy, po szefa regionalnego na Pomorzu – wydawcy „DB” oraz 19 tygodników lokalnych).

Polska Press Grupa – spółka ze 100 proc. kapitałem niemieckim – ma na Pomorzu gazetę codzienną  – „Dziennik Bałtycki” (który wchłonął bardzo popularną w Trójmieście popołudniówkę  „Wieczór Wybrzeża”) oraz 19 tygodników lokalnych (w dużej części przejętych od lokalnych wydawnictw i samorządów). Wydawnictwo prasowe „Dziennika Bałtyckiego”, którego redaktorem naczelnym jest Mariusz Szmidka ma także własny serwis internetowy dziennikbaltycki.pl oraz lokalne wydanie naszemiasto.pl.

„Dziennik Bałtycki” jak wszystkie gazety regionalne notuje od wielu lat spadek sprzedaży wydań papierowych. Jednakże jest liderem w kraju sprzedaży gazet regionalnych w formie interentowej.

W mediach spekuluje się o sprzedaży tytułów prasy regionalnej, obecnie skupionych w spółce ze 100-procentowym udziałem kapitału niemieckiego, podmiotowi polskiemu. Jednakże, na razie, są to tylko spekulacje lub pobożne życzenia środowsik prawicowych, w których od dawna mówi się o repolonizacji mediów lub stworzeniu wydawnictwa prasy regionalnej z kapitałem polskim.

Wiktor Pilarczyk nie pochodzi z Pomorza, jednakże z Polska Press związany jest od stycznia 2011 r., gdy objął stanowisko doradcy zarządu w Warszawie. Potem awansował na stanowisko dyrektora biura reklamy. Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, Pilarczyk pracował w PKN Orlen, CEPD Management oraz GSI SI-Group.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *