Płacił setką – wyciętą z ulotki reklamowej

GDAŃSK/SOPOT. W miniony weekend cztery zarzuty oszustwa usłyszał 19-letni mieszkaniec Gdańska, który w sklepach na terenie Sopotu i Gdańska, płacił za zakupy banknotem stuzłotowym, który w rzeczywistości był materiałem reklamowym. Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek policjanci przyjęli zgłoszenie o tym, że w jednym ze sklepów w Sopocie doszło do oszustwa. Z informacji zebranych przez policjantów na miejscu interwencji i z rozmowy z pokrzywdzoną wynikało, że około 11.00 do sklepu wszedł młody mężczyzna, który kupił artykuły spożywcze i zapłacił za nie – jak się później okazało – imitacją stuzłotowego banknotu. Jak ustalili policjanci, w rzeczywistości była to ulotka reklamowa z odwzorowanym awersem banknotu.

Policjanci szybko ustalili rysopis, a w konsekwencji tożsamość. W między czasie do policjantów napływały informacje, że najprawdopodobniej ten sam mężczyzna na terenie Gdańska usiłował oszukać tą samą metodą jeszcze trzech innych sprzedawców, ale celu swojego nie osiągnął ponieważ pokrzywdzeni zorientowali się, że zapłacono im imitacją banknotu.

Policjanci jeszcze tego samego dnia na terenie Gdańska przy ul. Gospody zatrzymali sprawcę tych przestępstw. Mężczyzna w wieku 19- lat został przewieziony do policyjnego aresztu. W miniony weekend mieszkaniec Gdańska usłyszał cztery zarzuty usiłowania i dokonania oszustwa. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *