Desperat na moście – z przyłożonym do szyi nożem

KASZUBY. Stanął na moście za barierką, trzymał przyłożony do szyi nóż. Próbował podciąć sobie gardło. Groził, że popełni samobójstwo.

Szybka reakcja policjantów z patrolu przyczyniła się do uratowania 23- latka, który próbował targnąć się na własne życie. Mężczyzna próbował podciąć sobie gardło. Policyjna pomoc przyszła w odpowiednim momencie i nie doszło tragedii. 23-letni mieszkaniec powiatu puckiego został przewieziony do szpitala psychiatrycznego.

W sobotę w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymał telefoniczne zgłoszenie z którego wynikało, że w rejonie lasu w Błądzikowie młody mężczyzna najprawdopodobniej zamierza popełnić samobójstwo. Po otrzymaniu tej informacji dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów z zespołu patrolowo – interwencyjnego.
Interweniujący funkcjonariusze, gdy tylko podjechali na miejsce, zauważyli stojącego na moście za barierką mężczyznę. Mężczyzna trzymał przyłożony do szyi nóż grożąc, że popełni samobójstwo. Policjanci natychmiast podjęli z nim negocjacje. W pewnym momencie, wykorzystując chwilę nieuwagi mężczyzny, mundurowi ruszyli w jego kierunku i błyskawicznie go obezwładnili. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i za pośrednictwem dyżurnego wezwali karetkę pogotowia.

Badanie alko-testem wykazało, że 23-letni mieszkaniec powiatu puckiego ma w organizmie prawie półtorej promila alkoholu w organizmie. Policjanci przekazali go pod opiekę medyczną. Lekarz po wstępnym badaniu podjął decyzję o przewiezieniu 23-letniego mieszkańca powiatu puckiego na obserwację do szpitala.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *