Księgowy na zlecenie. Milion złotych na swoje konto

KOCIEWIE. 52-letni mężczyzna z pow. starogardzkiego jest podejrzany o oszustwo i przywłaszczenie ponad miliona złotych. Umyślnie podmieniał numery kont bankowych na fakturach, na które przelewał znaczne kwoty pieniędzy.

W miniony piątek policjanci ze Starogardu Gd. doprowadzili do aresztu śledczego mężczyznę, który jest podejrzany o oszustwo i przywłaszczenie znacznej kwoty pieniędzy. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec powiatu starogardzkiego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zajmował się obsługą księgową jednej z miejscowych firm. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że zatrzymany 52-latek umyślnie podmieniał numery kont bankowych na fakturach, na które przelewał znaczne kwoty pieniędzy.

Sprawca działał w okresie od sierpnia 2008 roku do lipca 2014 powodując łączne straty w wysokości ponad 1 mln 270 tys. zł. Zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutów.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *