PiS – 24 mandaty, KE – 22, po 3 mandaty dla Konfederacji i Wiosny

Z wstępnych wyników wyborów do Parlamencie Europejskim 52 mandaty przypadną w Polsce kandydatom z list wyborczych: Prawo i Sprawiedliwość (PiS) – 24, KE  – 22, Konfederacja i Wiosna – po 3 mandaty.

Na Pomorzu najwięcej głosów uzyskała Anna Fotyga (PiS) – ponad 200 tys. głosów, a Magdalena Adamowicz (KE) – prawie 149 tys. głosów. Do Brukseli na kolejną kadencję dostał się Janusz Lewandowski (Platforma). Wybory przegrał Jarosław Wałęsa (Platforma).

 Lista kandydatów w 13 okręgach wyborczych, którzy najprawdopodobnie uzyskają mandaty europarlamentarzystów.

Okręg wyborczy numer 1 – woj. pomorskie (3 mandaty):

  • Magdalena Adamowicz (KE)
  • Anna Fotyga (PiS)
  • Janusz Lewandowski (KE)

Okręg wyborczy numer 2 – woj. kujawsko-pomorskie (2 mandaty):

  • Radosław Sikorski (KE)
  • Kosma Złotowski (PiS)

Okręg wyborczy numer 3 – woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie (3 mandaty):

  • Tomasz Frankowski (KE)
  • Krzysztof Jurgiel (PiS)
  • Karol Karski (PiS)

Okręg wyborczy numer 4 – Warszawa (5 mandatów):

  • Robert Biedroń (Wiosna)
  • Włodzimierz Cimoszewicz (KE)
  • Kamila Gasiuk-Pihowicz (KE)
  • Danuta Hübner (KE)
  • Jacek Saryusz-Wolski (PiS)

Okręg wyborczy numer 5 – woj. mazowieckie (3 mandaty):

  • Adam Bielan (PiS)
  • Jarosław Kalinowski (KE)
  • Zbigniew Kuźmiuk (KE)

Okręg wyborczy numer 6 – woj. łódzkie (2 mandaty):

  • Marek Belka (KE)
  • Witold Waszczykowski (PiS)

Okręg wyborczy numer 7 – woj. wielkopolskie (5 mandatów):

  • Ewa Kopacz (KE)
  • Zdzisław Krasnodębski (PiS)
  • Leszek Miller (KE)
  • Andżelika Możdżanowska (PiS)
  • Sylwia Sypułek (Wiosna)

Okręg wyborczy numer 8 – woj. lubelskie (3 mandaty):

  • Krzysztof Hetman (KE)
  • Elżbieta Kruk (PiS)
  • Beata Mazurek (PiS)

Okręg wyborczy numer 9 – woj. podkarpackie (3 mandaty):

  • Elżbieta Łukacijewska (KE)
  • Tomasz Poręba (PiS)
  • Bogdan Rzońca (PiS)

Okręg wyborczy numer 10 – woj. małopolskie i świętokrzyskie (7 mandatów):

  • Konrad Berkowicz (Konfederacja)
  • Patryk Jaki (PiS)
  • Adam Jarubas (KE)
  • Ryszard Legutko (PiS)
  • Beata Szydło (PiS)
  • Dominik Tarczyński (PiS)
  • Róża Thun (KE)

Okręg wyborczy numer 11 – woj. śląskie (8 mandatów):

  • Marek Balt (KE)
  • Jerzy Buzek (KE)
  • Izabela Kloc (PiS)
  • Łukasz Kohut (Wiosna)
  • Jan Olbrych (KE)
  • Grzegorz Tobiszowski (PiS)
  • Jacek Wilk (Konfederacja)
  • Jadwiga Wiśniewska (PiS)

Okręg wyborczy numer 12 – woj. dolnośląskie i opolskie (5 mandatów):

  • Andrzej Buła (KE)
  • Beata Kempa (PiS)
  • Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja)
  • Janina Ochojska (KE)
  • Anna Zalewska (PiS)

Okręg wyborczy numer 13 – woj. lubuskie i zachodniopomorskie (3 mandaty):

  • Bartosz Arłukowicz (KE)
  • Joachim Brudziński (PiS)
  • Bogusław Liberadzki (KE)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *