Pijani, agresywni awanturnicy. Znęcali się nad swoimi partnerkami…

telefon-blue

POMORZE. W miniony weekend podczas sobotniej nocy sopoccy policjanci zatrzymali trzech sprawców przemocy domowej. Mężczyźni znęcali się nad swoimi partnerkami. Za stosowanie agresji wobec najbliższych prokurator może zastosować nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego, zakaz zbliżania się oraz dozór policyjny, pod groźbą zastosowania surowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyznom za znęcanie się nad rodziną może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas minionej sobotniej nocy policjanci trzykrotnie wzywani byli na interwencje domowe, podczas których pijani i agresywni mężczyźni wszczynali awantury. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany przez interweniujących funkcjonariuszy po tym, jak kobieta powiadomiła oficera dyżurnego o pijanym, agresywnym mężu, który po raz kolejny urządził w domu awanturę. Mężczyzna był bardzo agresywny, w stosunku do swojej żony i dzieci.

Policjanci zatrzymali 49-latka w policyjnej celi. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut znęcania się nad rodziną. Kolejny sprawca przemocy został zatrzymany kilka godzin później, policjanci zostali wezwani około godz. 1. 40 do jednego z mieszkań w Sopocie. Pijany partner zgłaszającej interwencję kobiety wybił szybę w łazience, wyzywał ją, szarpał, wykręcał ręce. Policjanci z uwagi na agresywne zachowanie 31- letniego mężczyzny i nie wykonywanie przez niego ich poleceń byli zmuszeni wobec niego użyć siły fizycznej, żeby doprowadzić go do radiowozu. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, został osadzony w policyjnym areszcie jako sprawca przemocy domowej. Jeszcze tej samej nocy o godzinie 4. 10 policjantów zaalarmowała kobieta, której pijany konkubent awanturował się w mieszkaniu.

Nietrzeźwy mężczyzna obudził 2,5 letniego i 4-miesięcznego syna i próbował opuścić z nimi mieszkanie. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali pijanego 32-letniego mieszkańca Malborka. Agresywny 32-latek nawet w obecności funkcjonariuszy wykrzykiwał wulgaryzmy pod adresem swojej partnerki i innych domowników. Mężczyzna miał 2,3 promila alkoholu w organizmie

Za stosowanie agresji wobec najbliższych prokurator może zastosować nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego, zakaz zbliżania się oraz dozór policyjny, pod groźbą zastosowania surowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyznom za znęcanie się nad rodziną może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują:

  • Nie toleruj!
  • Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.
  • Zareaguj!
  • Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno.
  • Powiadom!
  • Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.
  • Zadzwoń! (0-22) 668 70 00 oraz 801-12-00-02 to specjalne numery telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *