Ściągają abonament radiowo – telewizyjny do swojej kasy

POWIŚLE/KWIDZYN. W ciągu jednego dnia do Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie zgłosiło się dwóch pokrzywdzonych, którzy otrzymali wezwanie do zapłaty za nieopłacanie abonamentu radiowo – telewizyjnego. Policja ostrzega – to oszustwo, nadawcą tego dokumentu była firma podająca się jako KRUK INKASO.

W piątek 09 października 2015 r. do kwidzyńskiej jednostki zgłosiło się dwóch pokrzywdzonych, którzy otrzymali wezwanie do spłaty zadłużenia powstałego w wyniku nieopłacenia abonamentu radiowo – telewizyjnego. Policjanci ostrzegają, oszuści znaleźli nowy sposób na naciąganie pokrzywdzonych. Rozsyłają pisma, w których twierdzą, o powstaniu takiej zaległości i wzywają do jej zapłaty.

Egzekwowaniem zaległości z tego tytułu zajmują się wyłącznie urzędy skarbowe właściwe dla miejsca zamieszkania dłużnika, a nie prywatne firmy. Pisma te nie pochodzą od KRRiT ani też Krajowego Rejestru Długów. Prosimy o uważne zapoznawanie się z treścią wszelkiej otrzymywanej korespondencji. O wszelkich formach tego typu oszustwa prosimy informować Policję. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *