Rozbój poranku – skopali i okradli na przystanku autobusowym

KOCIEWIE. Dwaj 33 – latkowie są podejrzani o rozbój w Starogardzie Gd. na przystanku autobusowym. Zaatakowali mężczyznę, przewrócili go na ziemię, skopali i okradli.

W miniony piątek przed godz. 5 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło na przystanku autobusowym przy ulicy Pomorskiej. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Jak ustalili funkcjonariusze pokrzywdzony mężczyzna został zaatakowany przez dwóch młodych mężczyzn, którzy przewrócili go na ziemię. Sprawcy obezwładnili swoją ofiarę uderzając rękoma i kopiąc po całym ciele. W wyniku tego zdarzenia napastnicy zabrali pokrzywdzonemu torbę z laptopem i uciekli. Mundurowi ustalili rysopisy sprawców.

Już po kilku godzinach od zdarzenia miejscowi dzielnicowi zatrzymali jednego z podejrzanych. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Starogardu Gd. Mężczyzna został przekonwojowany do komendy i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Ci sami funkcjonariusze ustalili również personalia drugiego ze sprawców. Jego zatrzymanie jest już tylko kwestią czasu. Zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły na to, że jeszcze tego samego dnia starogardzki sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego 33-latka.

Mężczyzna spędzi teraz najbliższe 3 miesiące za kratkami, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje sądu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *