Okradli sąsiada. Znaleźli pieniądze pod dywanem

Zatrzymanie. Fot. Policja_kwp

POWIŚLE. Zatrzymali dwóch sprawców podejrzanych o włamanie się do mieszkania znajdującego się w jednej z gmin w powiecie malborskim. Ustalenia kryminalnych oraz zabezpieczone na miejscu ślady obuwia doprowadziły funkcjonariuszy do mieszkańców tej samej gminy. 19-letni mieszkaniec powiatu malborskiego wraz z 23-letnim kolegą z mieszkania ukradli blisko 10 tys. zł schowane pod dywanem z mieszkania swojego sąsiada.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z mieszkań na terenie powiatu. Policjanci ustalili, że sprawcy wybili szybę w oknie, a następnie dostali się przez nie do wnętrza mieszkania z którego ukradli blisko 10 tys. zł. Skradzione pieniądze właściciel mieszkania przechowywał pod dywanem.

Sprawą natychmiast zajęli się malborscy kryminalni. Kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież z włamaniem. Praca operacyjna oraz zabezpieczone na miejscu przestępstwa ślady obuwia, doprowadziły policjantów do mieszkańców tej samej ulicy. 19-letni mieszkaniec powiatu malborskiego wraz z 23-letnim kolegą trafili do policyjnego aresztu.

Podczas przeszukania ich mieszkania funkcjonariusze znaleźli większą część skradzionej gotówki. Obydwaj zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem.  Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *