Kolejny podpalacz ujęty

pol gda podpalacz

GDAŃSK. Przedstawiono zarzut podpalenia mazdy 18-latkowi. Jest to kolejna osoba, która usłyszała zarzut w związku z podpaleniami aut, do których doszło na terenie Gdańska. Mężczyzna przyznał się, złożył wyjaśnienia i dobrowolnie poddał się karze. Dodatkowo śledczy z komisariatu na Suchaninie przedstawili mu zarzut kradzieży sklepowej. Za uszkodzenie mienia i za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z komendy miejskiej i podległych komisariatów od ubiegłego roku prowadzą intensywne działania dotyczące podpaleń samochodów, do których dochodziło na terenie Gdańska. Ich praca przynosi efekty, gdyż sukcesywnie ustalają sprawców i przedstawiają im zarzuty.

Wczoraj zarzut podpalenia samochodu usłyszał 18-letni gdańszczanin. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca 25 lutego br. przy ul. Słowackiego podpalił mazdę wartości 58 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do popełnienia czynu, złożył wyjaśnienia i dobrowolnie poddał się karze.

Ponadto śledczy z komisariatu na Suchaninie ustalili, że ten sam 18-latek w marcu br. dwukrotnie ukradł artykuły ze sklepów na gdańskiej Morenie. Straty wyceniono łącznie na 900 zł. Za te dwie kradzieże sprawca również usłyszał zarzut.

Zatrzymany 18-latek w przeszłości był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za uszkodzenia mienia i kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *