Nowi zastępcy Komendanta Policji na Pomorzu

POMORZE. Młodszy inspektor Krzysztof Kozelan oraz  młodszy inspektor Ewa Pachura są nowymi zastępcami Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Wiceminister Jarosław Zieliński wręczył dziś powołania nowym zastępcom Komendantów Wojewódzkich Policji oraz zastępcom Dyrektora Biura Służby Kryminalnej KGP.  W uroczystości oprócz wiceszefa MSWiA brało udział także kierownictwo Komendy Głównej Policji.

– To istotny moment kiedy oficer policji uzyskuje awans i staje się częścią elity zarządzającą polską policją. Państwa stanowiska zobowiązują. Nie wolno zawieść zaufania obywateli państwa, któremu służymy – powiedział podczas uroczystości Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński.

Wiceszef MSWiA pogratulował zebranym funkcjonariuszom awansów. Podkreślił, że przed polską policją stoją ważne zadania – Światowe Dni Młodzieży oraz szczyt NATO. Poinformował także, o przygotowywanym w ministerstwie planie modernizacji służb, który zakłada m.in. rozbudowę i modernizację infrastruktury, zakup wyposażenia oraz podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Przypomniał również, że rządowi udało się już teraz zadbać o podwyżki dla funkcjonariuszy. Zaplanowany wcześniej wzrost uposażeń w wysokości 4,61 proc. wzrósł do 5 proc. Minister Jarosław Zieliński przypomniał, że w ostatnim czasie wzrosło zaufanie do funkcjonariuszy. Zaznaczył, że to wielki kapitał, ale i wielkie wyzwanie.

Powołania otrzymali aktualnie pełniący obowiązki zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku:

Młodszy inspektor Krzysztof Kozelan – na stanowisko pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku do spraw prewencji.

Młodszy inspektor Ewa Pachura – na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku do spraw kryminalnych,

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *