Lany Poniedziałek w teatrze. Grają w Święta – dla miłośników sztuki

TW TRESOWANE DUSZE plakat

GDAŃSK. Są szczęśliwym, bezdzietnym małżeństwem z dwudziestoletnim stażem. Bezdzietnym z wyboru. Ich życie naznaczają racjonalne wybory, błyskotliwe kariery i przekonanie o własnym szczęściu. Teatr Wybrzeże na święta przygotował dla miłośników sztuki niespodziankę.

Świąteczne prezentacje spektakli w Teatrze Wybrzeże odbędą się w lany poniedziałek, 28 marca. TRESOWANE DUSZE będą wystawione na Scenie Malarnia, a PEŁNIA SZCZĘŚCIA – na Scenie Kameralnej.

O SPEKTAKLACH

Gabriela Zapolska
TRESOWANE DUSZE
Reżyseria: Adam Orzechowski
poniedziałek, 28 marca, godzina 18.00, Scena Malarnia

TW TRESOWANE DUSZE foto

TRESOWANE DUSZE to jedna z mniej popularnych sztuk wybitnej dramatopisarki, co nie znaczy, że mniej interesująca, czy mniej drapieżna niż jej najczęściej wystawiane utwory. Tym razem autorka skupia swą uwagę na przenikających się środowiskach dziennikarskim i biznesowym w początkach XX wieku. Te nieczyste gry, gazetowe manipulacje, nieuczciwości obu stron doprowadzające do zaszczucia walczących o prawdę i godność, nie są z pewnością zjawiskami, których wolno nam i dziś nie dostrzegać.

„Bohaterowie TRESOWANYCH DUSZ to ludzie zepsuci, egoistyczni i małostkowi, a sam utwór jest ciężki w wymowie. Równie mroczna jest inscenizacja w reżyserii Adama Orzechowskiego, który wydobył dramat z zapomnienia udowadniając, jak bardzo jest aktualny.”

Katarzyna Gajewska, „Dziennik Teatralny”

W spektaklu występują: Robert Ninkiewicz (Sieklucki, redaktor), Katarzyna Figura (Rastawiecka, właścicielka dziennika), Magdalena Boć (Anna Smolkiewiczowa), Piotr Łukawski (Smolkiewicz, sekretarz biura interwencyjnego), Piotr Chys (Bonecki, redaktor), Michał Kowalski (Steiermarkt, przedsiębiorca) Monika Chomicka-Szymaniak (Braun, robotnica), Mirosław Krawczyk (Parnes, współpracownik Świtu), Małgorzata Oracz (Juszka, współpracownica Gońca).

Charles den Tex i Peter de Baan
PEŁNIA SZCZĘŚCIA
Reżyseria: Adam Orzechowski
poniedziałek, 28 marca, godzina 18.00, Scena Kameralna

TW PEŁNIA SZCZĘSCIA fotoEllen i Tom są szczęśliwym, bezdzietnym małżeństwem z dwudziestoletnim stażem. Bezdzietnym z wyboru. Ich życie naznaczają racjonalne wybory, błyskotliwe kariery i przekonanie o własnym szczęściu. Pewnego wieczoru składa im wizytę Mara, najlepsza przyjaciółka Ellen, podobnie jak oni, kobieta sukcesu. Ta wizyta, a w zasadzie pewna nie do końca moralna propozycja, z jaką przychodzi Mara wywróci uporządkowane życie całej trójki i skonfrontuje ich z emocjami, których dotąd skutecznie unikali.

„PEŁNIA SZCZĘŚCIA na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże to kawał dobrze wykonanego teatralnego rzemiosła, które może podobać się widzom.”

Katarzyna Fryc, „Gazeta Wyborcza”

W spektaklu występują: Małgorzata Brajner (Ellen), Sylwia Góra-Weber (Mara) i Marek Tynda (Tom).

TW PEŁNIA SZCZĘŚCIA plakat

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *