Nowe mieszkania w Gdańsku – ile zapłacimy za własne „M”?

Gdańsk to malownicze miasto oferujące wiele interesujących atrakcji dla turystów. Przyciąga również osoby, które chcą tutaj zamieszkać i żyć nad polskim morzem. Ile obecnie będziemy musieli zapłacić za zakupienie nowego mieszkania w tej lokalizacji?

W ciągu ostatnich lat ceny mieszkań w Polsce sukcesywnie szły w górę. Jednak na przestrzeni ostatnich miesięcy nie zauważono znacznych różnic zarówno po stronie rynku pierwotnego, jak i rynku wtórnego. Jeśli chcemy zdecydować się na mieszkanie w Gdańsku, musimy jednak liczyć się z dość wysokim wydatkiem – pod kątem kosztów nieruchomości Gdańsk znajduje się na trzeciej pozycji, tuż za Warszawą oraz za Krakowem.

Średnie ceny za mieszkania od dewelopera w Gdańsku wynoszą obecnie 6 926 złotych za jeden metr kwadratowy. Co ciekawe, średnia cena w przypadku rynku wtórnego w tym mieście jest wyższa i aktualnie jest na poziomie 8 286 złotych za jeden metr kwadratowy. Tak duża różnica wynika głównie z faktu, że mieszkania na rynku wtórnym zlokalizowane są przede wszystkim w centrum, gdzie ceny są najwyższe. Średnia cena za nowe mieszkanie w Gdańsku nie odzwierciedla jednak różnorodności rynku mieszkaniowego. Ostateczny koszt zależny jest w szczególności od lokalizacji mieszkania, a także od jego metrażu. Więcej na https://riverfront.pl/nowe-mieszkania-od-dewelopera-gdansk/

Jeśli chcemy kupić nowe „M” od dewelopera, ale nie chcemy płacić za nie zbyt dużo, powinniśmy przede wszystkim skupić się na lokalizacjach poza centrum Gdańska. Tam możemy znaleźć oferty nawet w cenie około 5 500 czy 6 000 złotych za jeden metr kwadratowy. Naturalnie, mamy wtedy też do czynienia z gorszym dojazdem do centrum, dlatego warto przekalkulować, czy taka lokalizacja będzie opłacalna.

Różnice dotyczą również metrażu mieszkania. Jeśli będziemy chcieli zdecydować się na lokal o metrażu do 38 metrów kwadratowych, będziemy musieli zapłacić za jeden metr nawet około 10 000 złotych! Gdy jednak poszukujemy mieszkania nieco większego, wówczas koszt będzie wynosił około 6 500 czy 7 000 złotych za jeden metr kwadratowy. Gdy chcemy kupić kawalerkę i nie chcemy płacić za nią bardzo dużo, warto zwrócić uwagę na nowe inwestycje realizowane z dala od centrum Gdańska, gdzie koszty są najwyższe.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *