Nie wróciła do domu na noc. Sześć dni spacerowała po lesie

GDYNIA. 77-letnia mieszkanka Gdyni wyszła z domu nie kontaktując się z nikim z rodziny. Córka zaalarmowała policję. Wiele wskazywało na to, że w sposób przemyślany będzie ukrywać się, co komplikowało znacząco akcję poszukiwawczą.

W ubiegłą sobotę kobietę napotkali postronni świadkowie, którzy spacerowali w lesie w rejonie ulicy Demptowskiej. Policyjny patrol wezwany na miejsce potwierdził dane zaginionej. 77 – latka, która przez blisko 6 dni samotnie przebywała w trójmiejskich lasach trafiła pod opiekę lekarzy w szpitalu, jej stan zdrowia nie stwarzał jednak bezpośredniego zagrożenia dla życia.

Policyjne poszukiwania zaginionej 77-letniej kobiety rozpoczęły się 8 czerwca br. po tym, jak córka kobiety zaalarmowała funkcjonariuszy o przedłużającej się nieobecności matki w domu. Według relacji zgłaszającej, 77 – latka wyszła z domu 7 czerwca, nie kontaktowała się z nikim z rodziny, na noc także nie powróciła do miejsca zamieszkania.

Działania poszukiwawcze zakrojone były na szeroką skalę, policjanci z udziałem grupy POPR sprawdzali okoliczne osiedla oraz otaczające dzielnicę lasy. Do poszukiwań zaangażowano także załogę policyjnego śmigłowca, wszystko po to, aby w trudnym i mało dostępnym terenie zlokalizować miejsce pobytu 77-latki. O pomoc w poszukiwaniach policjanci apelowali także za pośrednictwem lokalnych mediów. Informacje pochodzące od rodziny wskazywały, że zaginiona może unikać kontaktu z ludźmi oraz cierpi na zaniki pamięci, wiele wskazywało na to, że w sposób przemyślany będzie ukrywać się, co komplikowało znacząco akcję.

W ubiegłą sobotę postronni świadkowie napotkali zaginioną kobietę podczas spaceru w lesie. Natychmiast na miejsce przybyli policjanci, którzy zweryfikowali tożsamość zaginionej. Kobieta po 6 dniach spędzonych samotnie w lesie trafiła do szpitala, jej życiu nic nie zagraża. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *