Zastrzelił łanię jelenia w lesie i spłoszony – uciekł

BYTÓW. Namierzono kłusownika, który zastrzelił łanię jelenia w lesie w gm. Lipnica. Przedstawiono mu pięć zarzutów. Za nielegalne polowanie i polowanie w okresie ochronnym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości można trafić za kratki nawet na 2 lata.

W ubiegłym tygodniu bytowscy policjanci uzyskali informację o zastrzelonej łani jelenia. Do zdarzenia doszło w lesie w gm. Lipnica. Policjanci ustalili, że kłusownik zabił zwierzę, a następnie, najprawdopodobniej spłoszony, uciekł. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady mogące pomóc w identyfikacji kłusownika. Mundurowi współpracowali także ze strażnikami leśnymi. Działania mundurowych pozwoliły na wytypowanie podejrzewanego mężczyzny. Okazał się nim 34 – letni mieszkaniec gm. Lipnica. W momencie zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, a chwilę przed tym kierował samochodem. Badanie alkotestem wykazało, że w organizmie ma prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mundurowi w trakcie przeszukania mieszkania 34 – latka zabezpieczyli dwa sztucery oraz amunicję. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili śledczy mężczyzna od październik r. czterokrotnie nielegalnie polował, za każdym razem przy użyciu broni palnej. Ostatnie zdarzenie, kiedy mężczyzna zastrzelił łanię jelenia miało miejsce w okresie ochronnym zwierzęcia. Zebrane przez policjantów materiały pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu pięciu zarzutów związanych z nieuprawnionym i nieprzepisowym polowaniem oraz zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Za nielegalne polowanie i polowanie w okresie ochronnym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości można trafić za kratki nawet na 2 lata. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *