Napadli na kobiety idące do kościoła

pol gda napad na kobiety

GDAŃSK. 21-letnia kobieta i o rok od niej starszy mężczyzna są podejrzani o napady rabunkowe na starsze kobiety.

Jak wynika z ustaleń policji para napastników typowała swoje przyszłe ofiary na ulicy, śledzili je i w dogodnym momencie atakowali. Wobec dwóch kobiet użyli prawdopodobnie gazu. Ich łupem padły pieniądze, dokumenty, a nawet różaniec. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Od kilkunastu dni kryminalni z Suchanina pracowali nad ustaleniem tożsamości sprawców, którzy w ich rejonie okradali starsze kobiety. Z ustaleń policjantów wynikało, że mody mężczyzna, wspólnie z kobietą swoje ofiary typowali na ulicy. Szli za nimi i w dogodnym dla siebie momencie, wyrywali im z ręki torebkę lub portfel i uciekali. Kryminalni bardzo dokładnie prześledzili drogi, którymi poruszały się okradzione kobiety, zweryfikowali wszystkie uzyskane informacje, sprawdzili nagrania z monitoringów i rozmawiali z mieszkańcami.

Dzięki swoim ustaleniom szybko dotarli do sprawców. Policjanci zatrzymali 21-letnią kobietę i 22-letniego mężczyznę. Usłyszeli dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy rozboju, do którego doszło 5 czerwca br. Zaatakowali wówczas dwie starsze kobiety, które szły w niedzielę rano do kościoła. Jedna z nich poruszała się o kulach. Użyli wobec kobiet prawdopodobnie gazu i wyrwali jednej torebkę.

Do drugiego zdarzenia doszło kilka dni później. Kobiecie, która wchodziła do domu, z torebki ukradli portfel i uciekli. Na szczęście, żadnej z pokrzywdzonych kobiet, nic się nie stało.

Sąd zastosował wobec 22-latka tymczasowy areszt. Policjanci sprawdzają inne podobne zdarzenia na terenie Gdańska. Za popełnione przestępstwa może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *