Podawał się za swojego brata – miał 7,5 kg marihuany i 1,5 kg amfetaminy

pol-narkotyki

Fot. Archiwum KWP

POMORZE. Kryminalni z Osowej przy współpracy policjantów z wydziału narkotykowego z komendy miejskiej zabezpieczyli ponad 7,5 kg marihuany i blisko 1,5 kg amfetaminy oraz zatrzymali dwóch mężczyzn.

Na podstawie zebranych dowodów 25-latek i 34-latek usłyszeli zarzuty uczestnictwa w obrocie znacznej ilości narkotyków. Starszy ze sprawców był także poszukiwany 7 listami gończymi. Obaj trafili już do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Osowej przy wsparciu policjantów z wydziału narkotykowego komendy miejskiej w ramach działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej zabezpieczyli ponad 7,5 kg marihuany i blisko 1,5 kg amfetaminy. Zabezpieczone środki znajdowały się w jednym z pomieszczeń na terenie Gdańska. W sprawie zatrzymano również dwóch mężczyzn w wieku 25 i 34 lat.

34-latek podczas prowadzonych czynności początkowo podawał się za swojego brata. Kryminalni od razu zaczęli mieć podejrzenia co do autentyczności tych danych. Szybko okazało się, co było tego powodem. Mężczyzna poszukiwany był 7 listami gończymi celem odbycia kary ponad 7,5 roku pozbawienia wolności za kradzieże i włamania.

Zabezpieczone środki trafili do badań, a 25-latek i 34-latek trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych dowodów usłyszeli zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznej ilości narkotyków i zostali przesłuchani przez prokuratora. Obaj sprawcy trafili już do aresztu śledczego.

W przeszłości 25-latek był karany za rozbój i groźby, natomiast 34-letni sprawca był karany za kradzieże i włamania. Za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *