Napad w salonie gier

POWIŚLE. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 30 i 32 lat podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Mężczyźni przebywając w jednym z salonów gier na terenie miasta okradli klientów. Gdy pokrzywdzony próbował ich zatrzymać, użyli przemocy kopiąc ofiarę.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku pracowali nad sprawą kradzieży rozbójniczej, do której doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. Z ustaleń policjantów wynika, że dwóch sprawców okradło przebywającego w salonie gier mężczyznę, zabierając jego torbę w której był portfel z dokumentami oraz znaczna suma pieniędzy. Gdy pokrzywdzony próbował ich zatrzymać, jeden z mężczyzn zaczął go kopać, drugi w tym czasie uciekł ze skradzioną torbą. W związku z tą sprawą funkcjonariusze we wtorek i środę (26 i 27 stycznia br.) zatrzymali dwóch mieszkańców miasta w wieku 30 i 32 lat. Podczas przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych mężczyzn policjanci zabezpieczyli należące do pokrzywdzonego dokumenty oraz narkotyki.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży rozbójniczej. 32-latkowi został przedstawiony również zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Młodszemu z mężczyzn może grozić wyższa kara gdyż działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa. Policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanych. )KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *