Rozbój w Sopocie, zaatakował na ulicy i okradł

pol sopot rozboj na ulicy

SOPOT. Policjanci z wydziału kryminalnego sopockiej komendy zatrzymali 27 – letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju na szkodę 28-letniego mężczyzny. Sprawca pobił pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu portfel z dokumentami i gotówką. Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut przestępstwa, za które grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

26 stycznia w Sopocie na ul. Obrońców Westerplatte doszło do rozboju. Sprawca zaatakował samotnie przechodzącego 28- letniego mężczyznę, uderzył go i ukradł mu portfel, w którym były dokumenty, karty bankomatowe oraz pieniądze.

Nad wyjaśnieniem sprawy pracowali kryminalni z sopockiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu.

Ustalenie podejrzanego zajęło policjantom jeden dzień. W tym czasie funkcjonariusze wytypowali 27-letniego mieszkańca Sopotu i zatrzymali go przy ul. Bema.

Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sopocie i najprawdopodobniej usłyszy zarzut rozboju, za który grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci zawnioskowali do prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania mężczyzny. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *