Łomem i młotem w las. Nocny napad na jubilera – po złoto i srebrną biżuterię

pol gdansk napad na jubilera

POMORZE. Na widok funkcjonariuszy odrzucili łom i młot, którym próbowali rozbić ukradziony sejf i zaczęli uciekać w głąb lasu…

45-letni mężczyzna jest podejrzany o włamanie do sklepu jubilerskiego i kradzież biżuterii. Wspólnie z innym sprawcą ukradł sejf, w którym była złota i srebrna biżuteria, warta kilkanaście tysięcy złotych. Zatrzymany mieszkaniec Gdańska był wielokrotnie notowany i skazywany za przestępstwa kradzieży z włamaniem, jest związany ze środowiskiem złodziei samochodów.

8 czerwca przed godz. 3 w nocy dyżurny sopockiej jednostki otrzymał informację o kradzieży z włamaniem, do której doszło w sklepie jubilerskim w centrum Gdańska. Zgłaszający powiedział policjantom, że dwóch mężczyzn w kominiarkach na twarzy, po włączeniu się alarmu, wybiegło ze sklepu z biżuterią, przeskoczyło przez plot i uciekło.

Oficer dyżurny na miejsce interwencji skierował najbliższe patrole. Podczas gdy policjanci szukali sprawców, na miejscu przestępstwa pracowali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przeprowadzili policyjne oględziny i zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawców.

Dzięki szybkości przekazanych informacji i współpracy z czujnymi mieszkańcami Sopotu funkcjonariusze zostali pilnie skierowani na ulicę Kolberga, gdzie według zgłaszającego w okolice lasu podjechał samochód, z którego wbiegło dwóch mężczyzn w kominiarkach. Interweniujący policjanci otoczyli sprawców, którzy na widok funkcjonariuszy odrzucili łom i młot, którym próbowali rozbić ukradziony sejf i zaczęli uciekać w głąb lasu. Jeden ze sprawców został zatrzymany po krótkim pościgu, drugi zbiegł, ale jego zatrzymanie jest kwestią czasu.

Zatrzymany mężczyzna to 45-letni mieszkaniec Gdańska, wielokrotnie notowany i skazywany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu oraz przeciwko mieniu, związany ze środowiskiem złodziei samochodów. Przy mężczyźnie oprócz kominiarki, rękawiczek funkcjonariusze znaleźli amfetaminę. Policjanci odzyskali także całą ukradzioną biżuterię o wartości kilkunastu tysięcy złotych, która już wróciła do właściciela.

Wczoraj po południu zatrzymany 45-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, czego dopuścił się w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu, policjanci i prokurator zawnioskują o jego tymczasowe aresztowanie. Policjanci nadal ustalają, czy zatrzymany mężczyzna dopuszczał się na terenie miasta innych przestępstw, również tych związanych z kradzieżami samochodów. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *