Napad rozbójniczy – zaatakowali przechodnia metalową rurką

pol-starogard-napad

KOCIEWIE. W Starogardzie Gd. zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jak ustalili śledczy, sprawcy pobili pokrzywdzonego, uderzyli metalową rurą i zabrali mu aparat telefoniczny. Okazało się, że zatrzymane przez funkcjonariuszy osoby usiłowały również włamać się do 3 kiosków na terenie miasta.

W nocy z wtorku na środę policjanci patrolujący ulice Starogardu Gd. zauważyli dwóch biegnących w tym samym kierunku mężczyzn. Jak się okazało był to świadek, który gonił uciekającego sprawcę rozboju. Funkcjonariusze natychmiast dołączyli do pościgu i zatrzymali 16-letniego mieszkańca Kociewia.

Interweniujący w tej sprawie mundurowi ustalili, że chwilę wcześniej zatrzymany 16-latek wspólnie z innym mężczyzną, na jednym ze starogardzkich osiedli mieszkaniowych zaatakował idącego ulicą mężczyznę. Napastnicy uderzyli pokrzywdzonego metalową rurą w głowę i zabrali mu telefon komórkowy. Napadnięty mężczyzna doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Policjanci odzyskali skradziony aparat telefoniczny, który sprawca w trakcie ucieczki porzucił w krzakach. Nieletni został doprowadzony do policyjnej izby dziecka. O jego zatrzymaniu policjanci poinformowali sąd rodzinny.

Jeszcze tego samego dnia do policyjnego aresztu trafił drugi ze sprawców. Okazał się nim 19-letni starogardzianin. Mężczyzna został zatrzymany kilka godzin później, po tym jak zajmujący się tą sprawą kryminalni ustalili jego personalia.

Przeprowadzone w tej sprawie czynności wykazały również, że tej samej nocy zatrzymane przez mundurowych osoby usiłowały włamać się do 3 kiosków uszkadzając ich zabezpieczenia.

Obecnie policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tej sprawy. Za usiłowanie włamania grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności natomiast za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia można trafić za kratki nawet na 12 lat. (KPP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *