Poszukiwania sprawców rozboju. Skopali dotkliwie w Sopocie

POMORZE. Mężczyźni, których wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu, przy al. Niepodległości, napadli na starszego mieszkańca Sopotu. Napastnicy doprowadzili go do stanu bezbronności przewrócili pokrzywdzonego na ziemię i kopali po całym ciele, a następnie próbowali go okraść. Osoby, które rozpoznają sprawców tego przestępstwa, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Do zdarzenia doszło 23 kwietnia 2017 r. ok. godz. 17 przy ulicy Armii Krajowej. Sprawcy zaczepili 70-letniego mieszkańca Sopotu i zapytali o drogę do centrum miasta. Po wskazaniu przez pokrzywdzonego kierunku mężczyźni szli za nim zadając kolejne pytania. Nagle sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego, gdy 70-latek upadł na ziemię kopali go po całym ciele i żądali pieniędzy.

Pokrzywdzony w wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala. Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, które zarejestrowały wizerunek sprawców tego przestępstwa. Napastnicy to mężczyźni w wieku ok. 20-30 lat.

Pierwszy z nich to mężczyzna w wieku 20- 25 lat, włosy krótkie blond, normalnej budowy ciała. W dniu napadu mężczyzna ubrany był w bluzę koloru czarnego z napisem „WRON” (bluza marki Cropp), spodenki koloru szarego za kolano z napisem na lewej nogawce. Sprawca miał na stopach białe skarpety oraz buty z napisem Nike oraz logiem tej firmy.

Drugi sprawca to mężczyzna w wieku około 25-30 lat, wysportowana sylwetka, włosy krótkie, koloru ciemnego. Mężczyzna w dniu napadu ubrany był w bluzę dresową marki Nike na której na wysokości klatki piersiowej, po prawej stronie znajdowało się logo tej firmy, a po lewej stronie logo klubu piłkarskiego Manchester United. Mężczyzna ubrany był również w granatowe spodnie dresowe oraz czarne buty.

Policjanci, którzy pracują nad sprawą podejrzewają, że sprawcy to osoby przyjezdne, nie przebywające na stałe na terenie Sopotu.

Apel policji: Współpracujemy również z policjantami w kraju niemniej jednak zwracamy się z prośba o pomoc do wszystkich, którzy rozpoznają mężczyzn lub mają jakiekolwiek informacje na ich temat, proszeni są o kontakt z policjantami z Sopotu pod numerem telefonu (58) 521-62-22 lub z prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu (58) 521-62-29. Informacje można również przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kmpsopot@pomorska.policja.gov.pl. (KWP)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *