Mary Page – jedno imię, wiele osobowości

GDAŃSK. Na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże odbędzie się w piątek, 14 lipca prapremiera spektaklu MARY PAGE MARLOWE Tracy Letts w reżyserii Adama Orzechowskiego.

MARY PAGE MARLOWE to fascynujący w swojej zagadkowości portret kobiety, a równocześnie współczesny moralitet, którego karty rozrzucone są na przestrzeni blisko siedemdziesięciu lat. Autor odsłania je w sposób niechronologiczny, odnosząc się do różnych okresów życia tytułowej bohaterki, przez co sztuka działa jak mechanizm pamięci. Stopniowo przywoływane, pozornie niepowiązane ze sobą zdarzenia, z czasem układają się jednak w znaczącą całość. Patrzymy na nie podobnie, która przypominając je sobie, usiłuje zrozumieć sens własnego życia.

W zamiarze autora tytułową postać gra kilka aktorek, a każda z nich prezentuje nie tylko inny etap życia, ale także dystans nas samych do siebie z przeszłości. Tak jakby ludzka tożsamość budowana była przez wiele, nie zawsze podobnych do siebie osobowości, zwykle jednak noszących to samo imię.

Tracy Letts
MARY PAGE MARLOWE

  • Przekład: Małgorzata Semil
  • Reżyseria: Adam Orzechowski
  • Scenografia: Magdalena Gajewska
  • Muzyka: Marcin Nenko
  • Dramaturgia: Radosław Paczocha
  • Wideo: Marek Zygmunt
  • Konsultacje ruchowe: Wioleta Fiuk
  • Asystent reżysera, inspicjent, sufler: Agnieszka Szczepaniak

W spektaklu występują: Magdalena Gorzelańczyk – Mary Page Marlowe, 19 lat, Wendy Gilbert, Katarzyna Z. Michalska – Mary Page Marlowe, 27 lat, Roberta Marlowe, 19 lat, Katarzyna Kaźmierczak – Mary Page Marlowe, 36 lat, Roberta Marlowe, 32 lata, Monika Chomicka-Szymaniak – Mary Page Marlowe, 40 lat, Pielęgniarka, Sylwia Góra-Weber – Mary Page Marlowe, 44 lata, Lorna, Ewa Jendrzejewska – Mary Page Marlowe, 50 lat, Psychoterapeutka, Maria Mielnikow-Krawczyk – Mary Page Marlowe, 63 lata, Marzena Nieczuja Urbańska – Mary Page Marlowe, 69 lat, Mirosław Krawczyk – Andy, Grzegorz Otrębski – Ed Marlowe, Krzysztof Matuszewski – Ray, Marek Tynda – Dan, Zuzanna Tynda – Mary Page Marlowe, 12 lat, Bartosz Dwojakowski – Louis Gilbert.

Prapremiera: 14 lipca 2017 na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże
Kolejne spektakle: 15, 16, 18, 19 lipca oraz 13 i 15 sierpnia na Dużej Scenie

Spektakl zalecany dla widzów od 16 roku życia.

Tracy Letts (ur. 1965) – amerykański dramaturg, scenarzysta i aktor, uhonorowany w 2008 roku nagrodą Pulitzera za sztukę SIERPIEŃ W HRABSTWIE OSAGE i nagrodą Tony za rolę George’a w inscenizacji dramatu KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF?. Jest autorem scenariuszy trzech filmów opartych na dramatach jego autorstwa: ROBAK i ZABÓJCZY JOE w reżyserii Williama Friedkina oraz SIERPIEŃ W HRABSTWIE OSAGE w reżyserii Johna Wellsa. Wielbicielom seriali jest znany jako odtwórca roli senatora Andrew Lockharta w sezonie 3 i 4 serialu HOMELAND, za którą został dwukrotnie nominowany do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych (SAG). Od 2002 roku Tracy Letts należy do zespołu chicagowskiego teatru Steppenwolf.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *