Córka Kopacz na specjalizacji lekarskiej – z dodatkowej puli minister Kopacz?

POMORZE/MEDIA. TVP Info podało, że są wątpliwości ws. specjalizacji lekarskiej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku córki b. minister zdrowia, Ewy Kopacz.
Fakty podane w TVP Info
  • Katarzyna Kopacz rozpoczęła specjalizację lekarską w trybie rezydentury, mimo że zdała egzamin z 11. wynikiem
  • W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku na specjalizacji położnictwo i ginekologia przyznano wówczas zaledwie 5 miejsc rezydenckich

TVP Info (opinia) : córka byłej premier dostała się na rezydenturę, ponieważ napisała odwołanie do Ministerstwa Zdrowia, którym kierowała jej mama.

Katarzyna Kopacz rozpoczęła specjalizację w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w 2010 r. Jak podaje TVP Info, rok wcześniej dla sesji jesiennej z położnictwa i ginekologii Ministerstwo Zdrowia przyznało woj. pomorskiemu pięć miejsc rezydenckich. Do egzaminu umożliwiającego rozpoczęcie specjalizacji w tym trybie w Gdańsku przystąpiło 19 osób. Wśród nich Katarzyna Kopacz.
Córka ówczesnej minister zdrowia zajęła 11 miejsce i nie znalazła się w przyznanej puli. Jednakże, jak wynika z dokumentacji córka pani minister odwołała się w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia i dostała przydział na specjalizację.
W czasie kiedy Katarzyna Kopacz pisała odwołanie, ministrem zdrowia była jej mama – informuje TVP. Info. Razem z Kopacz odwołanie złożyły wtedy jeszcze trzy osoby, które też przyjęto.
Ewa Kopacz przekonuje, że nie interweniowała w sprawie córki. – Wszystko było robione z najlepszą starannością – podkreśla.
(źródło: TVP Info)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *