Groził nożem ekspedientce – żądał wysokiej kaucji za butelkę

POMORZE. Zatrzymano po krótkim pościgu 59-latka, który groził nożem ekspedientce sklepu. Powód? Nie chciała wypłacić mu kaucji za butelki w takiej kwocie jakiej żądał. Za groźby celu wymuszenia wierzytelności przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę wieczorem, oficer dyżurny odebrał telefon z informacją, że w Chojnicach w jednym ze sklepów spożywczych mężczyzna groził nożem ekspedientce i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci z Zespołu Patrolowo– Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. Tam mundurowi zastali zgłaszająca oraz świadka zdarzenia, którzy opisali sprawcę. Natychmiast podjęli pościg za tym mężczyzną, gdzie po kilku minutach zatrzymali 59-letniego mieszkańca Chojnic. Stróże prawa sprawdzili trzeźwość mężczyzny i wtedy okazało się, że był on nietrzeźwy, miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Podczas przeszukania tego mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli w jego torbie dwa noże oraz scyzoryk, dwoma z tych noży agresywny mężczyzna miał grozić pokrzywdzonej sprzedawczyni wymachując nimi przed oczami kobiety, chcąc w ten sposób wymusić na niej wypłatę wyższej ceny kaucji za butelki po piwie.

Mundurowi rozpytali szczegółowo pokrzywdzoną i świadka oraz przyjęli zawiadomienie o przestępstwie.

Zatrzymany 59-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Podejrzany został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Śledczy wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Za groźby w celu wymuszenia wierzytelności grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *