Wstrzymana fuzja szpitali. Poczekają na propozycje rządu Szydło

KASZUBY. Wstrzymana został fuzja szpitali w Wejherowie i Pucku. Poczekają na zmiany w finansowaniu służby zdrowia zapowiadane przez rząd Beaty Szydło.

Nie będzie połączenia Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie ze Szpitalem Puckim. Decyzję w tej sprawie ogłosił 10 listopada na spotkania z pracownikami puckiej placówki Starosta Pucki Jarosław Białk.

– Nowy rząd zapowiedział zmiany w finansowaniu służby zdrowia i władze powiatu chcą dać szansę realizacji nowych rozwiązań – argumentował starosta Białk.

Decyzja ucieszyła pracownikom szpitala, którzy obawiali się utraty pracy lub co najmniej pogorszenia jej warunków (np. konieczność dojazdów do Wejherowa).

Połączeniu obu placówek ochrony zdrowia sprzeciwiała się „Solidarność”. 10 czerwca 2015 r. Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” wysłało pismo do starosty powiatu puckiego argumentując, że plan konsolidacji nie gwarantował zapewnienia jakości usług medycznych na wcześniejszym poziomie. Nie zawierał także informacji o kosztach całej, nomen omen, operacji oraz jej wpływu na sytuację pracowników łączonych szpitali. Prezydium ZRG NSZZ „S” obawiało się, że konsolidacja negatywnie wpłynie na trwałość zatrudnienia, warunki pracy i wynagrodzenia w placówkach w Pucku i Wejherowie.

 

Dobrze, że władza, ta ogólnokrajowa, jak i samorządowa, zaczyna wreszcie słuchać obywateli, pracowników i reprezentatywne organizacje społeczne. (źródło: solidarnosc.gda)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *