Konstytucjonalista prof. Chmaj promotorem pracy doktorskiej aferzysty

gf okladka kadr

 MEDIA. Jak podaje „Gazeta Finansowa”, znany profesor prawa, konstytucjonalista. prof. Marek Chmaj – współautor niezgodnej z Konstytucją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (uchwalonej przez PSL i PO) – jest promotorem pracy doktorskiej aferzysty.

Prof. Marek Chmaj współautor niezgodnej z Konstytucją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym uchwalonej przez PSL i PO wypromował na doktora prawa znanego aferzystę Józefa Jędrucha, który dopuścił się malwersacji na około 430 mln zł – dowidziała się „Gazeta Finansowa”.
Prof. Chmaj jest kierownikiem Katedry Prawa Publicznego i Praw Człowieka na Wydziale Prawa Uniwersytetu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, stałym ekspertem Nadzwyczajnej Sejmowej Komisji ds. Rozpatrzenia Niektórych Projektów Ustaw z Zakresu Prawa Wyborczego, Senackiej Komisji Ustawodawczej oraz Senackiej Podkomisji ds. Zmian w Konstytucji.
Prof. Chmaj zasłynął jako medialna twarz zmiany ustawy o TK autorstwa PO-PSL, uznanej przez Trybunał za częściowo niezgodną z Konstytucją.
Ciekawostką jest, że jednym z recenzentów pracy Jędrucha była prof. Teresa Gardocka – prorektor SWPS, a prywatnie żona byłego Prezesa Sadu Najwyższego Lecha Gardockiego, obecnego dziekana Wydziału Prawa SWPS.
Chmaj twierdzi, że gdy wszczęty został doktorat Jedrucha „nie był on jeszcze skazanym prawomocnym wyrokiem”. Gdy natomiast reporter „GF” zapytał prof. Chmaja o to jak się ma doktorat Jędrucha do etycznych standardów, jakie winny obowiązywać w nauce odpowiedział jedynie krótkim pytaniem: „Uprzejmie proszę o wskazanie standardów jakie naruszyłem”.
Jak ustalił reporter „Gazety Finansowej” zażyłość między Józefem Jędruchem, a prof. Chmajem jest
tak duża, że spędzali razem sylwestra. Według profesora, to z kim spędza sylwestra jest jego prywatną sprawą.

Więcej w najnowszym numerze „Gazety Finansowej”

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *