700 kg tytoniu i 1600 sztuk papierosów bez znaków akcyzy

pol narkotyki 13-11Obraz 001

GDAŃSK. W Pucku zatrzymano 39-latka podejrzanego o przechowywanie i przewożenie wyrobów tytoniowych bez akcyzy.  Zabezpieczono  prawie 700 kg tytoniu i 1600 sztuk papierosów bez znaków akcyzy. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Wartość strat z tytułu nieuiszczenia podatku akcyzowego wyniosła blisko pół miliona złotych.

Funkcjonariusze z  Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wraz  z kryminalnymi z Pucka prowadząc działania  operacyjne na terenie Gdańska  zatrzymali do kontroli samochód peugeot partner. W jego skrzyni ładunkowej mundurowi znaleźli zapakowane w 20 workach prawie 300 kg tytoniu bez akcyzy.  W trakcie dalszych przeszukań  prowadzonych  na podstawie zdobytych  informacji  mundurowi zabezpieczyli prawie 400 kg  tytoniu oraz 1600 sztuk papierosów  bez akcyzy. Gdyby te używki  trafiły na rynek Skarb Państwa mógłby stracić blisko pół miliona złotych.

W związku z tą sprawą  policjanci zatrzymali 39 –latka.  Mężczyzna podejrzany jest o przechowywanie i przewożenie wyrobów tytoniowych, które nie były oznakowane znakami akcyzy.  Gdańszczanin usłyszał zarzuty i orzeczono wobec niego dozór policyjny. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Śledczy nadal pracują nad sprawą i niewykluczone są dalsze zatrzymania i zarzuty.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *