Kandydaci pomorskiej Nowe Prawicy

Kandydaci Komitetu Wyborczego Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke do Parlamentu Europejskiego 2014 w woj. pomorskim.

1. Artur Dziambor

Absolwent Zarządzania i Marketingu na Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Obecnie kończy drugi kierunek studiów na Pomorskiej Wyższej Szkole Nauk Stosowanych w Gdyni. Od dwunastu lat nauczyciel języka angielskiego zarówno w szkołach państwowych jak i prywatnych, a od sześciu lat właściciel szkoły językowej. Wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy. Prezes oddziału gdyńsko-słupskiego Kongresu Nowej Prawicy. Współzałożyciel stowarzyszenia konserwatywno-liberalnego „KoLiber”. Założyciel i prezes stowarzyszenia „Młodzi dla Gdyni”. Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Cisowa w Gdyni.

Skupiony na doprowadzeniu do zmniejszenia ucisku podatkowego jaki Państwo stosuje na przedsiębiorcach i mikroprzedsiębiorcach. W związku z wykonywanym zawodem i obszerną wiedzą na temat funkcjonowania szkolnictwa, występuje jako specjalista ds. zmiany systemu edukacji w Polsce. W Parlamencie Europejskim będzie pilnował, aby przyszłe dyrektywy nie wpływały negatywnie na poziom życia i swobody obywatelskie Polaków.

2. Zbigniew Wysocki

Wiek 30 lat, żonaty, od urodzenia mieszkaniec Gdańska, z wykształcenia inżynier informatyk. Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku. Obecnie pracuje jako kierownik projektów w dużej, polskiej firmie informatycznej. Od czterech lat zaangażowany w pracę społeczną promującą ideę wolnościową. Współzałożyciel Gdańskiego Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii oraz stowarzyszenia Miasto Niskich Podatków.

Obecnie w Nowej Prawicy pełni funkcję członka Rady Głównej oraz prezesa oddziału Gdańsk.

Interesuje się informatyką, austriacką szkołą ekonomii i zarządzaniem. Marzy, aby w Polsce powiedzenie „mój dom moją twierdzą” stało się rzeczywistością. Chce żyć w państwie bogatym w zamożnych obywateli i z małą, tanią, sprawnie działającą administracją.

3. Elżbieta Marusik

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła Studia Podyplomowe z zakresu literatury rosyjskiej. Posiada także dyplom ukończenia Studiów Podyplomowych z zakresu organizacji i zarządzania oświatą. Przepracowała kilkanaście lat jako nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku Nowym Porcie. Przez 13 lat pełniła funkcję dyrektora w Zespole Szkół Ogólnokształcących na gdańskiej Zaspie. W murach Zespołu udało jej się zorganizować pierwsze na Wybrzeżu klasy integracyjne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, poruszającej się na wózkach.

Od ośmiu lat mieszka na Kaszubach, nad pięknym jeziorem Otalżyno. Od 1995 r. była członkiem UPR. Piastowała funkcję wiceprezesa. Była również członkiem Rady Głównej.

Jest zamężna. Ma syna architekta, absolwenta Politechniki Gdańskiej. Od kilku lat syn pracuje w firmie architektonicznej w Liverpoolu.

4. Zdzisław Kościelak

Lat 57. Absolwent Politechniki Gdańskiej. Tłumacz i publicysta. Pracował m.in. jako technolog w gdyńskim „Klimorze”, nauczyciel w II Liceum Ogólnokształcącym we Wrzeszczu, instruktor muzyczny w domu kultury na gdańskiej Zaspie, muzyk rockowy w zespołach „Coxi”, „Riff” i „Profesor Nossoff”. Od 1984 r. mąż Hanny, ojciec trzech dorosłych synów.

Jako autor debiutował na łamach podziemnej „Polityki Polskiej” (1988); publikował m.in. w tygodniku „Młoda Polska” (1989 – 1991) i w „Dzienniku Bałtyckim”; od ponad dwudziestu lat współpracownik tygodnika „Najwyższy Czas!” i miesięcznika „Na Rozstajach”. Autor zbioru felietonów „Refleksje z przedsionka” (1996); redaktor i wydawca książek JKM („Rząd rżnie głupa!” oraz „U progu wolności”) i Stanisława Michalkiewicza („Choroba czerwonych oczu”).

Działalność polityczną rozpoczął w stanie wojennym współredagując i kolportując Biuletyn Informacyjny „Ząb” oraz inne wydawnictwa podziemne. W 1989 r. członek – założyciel Gdańskiego Towarzystwa Politycznego „Młoda Polska”. Od 1990 r. w Unii Polityki Realnej; wieloletni sekretarz i rzecznik prasowy, w 2001 r. prezes Okręgu Pomorskiego UPR. Radny Miasta Gdańska kadencji 1994 – 1998 (przewodniczący Klubu Radnych UPR) oraz 2006 – 2010. Od czerwca 2011 r. członek Kongresu Nowej Prawicy, wiceprezes okręgu pomorskiego KNP.

5. Marcin T. Łagus

Marcin Tadeusz Łagus, lat 34. Żonaty, ojciec prawie rocznej córeczki. Przedsiębiorca działający w branży HR. Zajmuje się szeroko pojętymi zasobami ludzkimi, doradztwem personalnym, oraz organizacją przedsiębiorstw od prawie 9 lat, a od 2006 roku, regulacjami dotyczącymi rynku pracy w Unii Europejskiej. Porozumiewa się w języku angielskim, oraz szwedzkim. W Sztokholmie prowadził firmę doradczo – konsultingową przez 3 lata. W latach 1998-2002 radny jednej z dzielnic Gdyni. Działa w Stowarzyszeniu Ruch na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

Nowe dyrektywy unijne, przepisy, regulacje i inne biurokratyczne wymysły sprawiły, że dziś żyjemy w świecie cwaniaków, którzy dla narodowych interesów i dotacji są w stanie zmienić definicję ślimaka z mięczaka na rybę, a marchewki z warzywa na owoc. Decyduje się za nas o tym, co możemy jeść, jak wędzić i czy wędzić w ogóle.

Ustala się nowe przepisy zabijające przedsiębiorczość i wymyśla się kolejne instrukcje postępowań. Stosuje się wirtualną księgowość i drukuje nową walutę EURO, która doprowadza do upadku kolejne Państwa Unii. Łamane są przepisy Schengen, a swobodny handel w wielu branżach nie jest swobodny od dawna.

Naszym dzieciom buduje się nowe definicje i nowe pojęcia wbrew naszej woli i zmusza do radosnej emigracji. Bezsilność polskich władz w tym wszystkim, jest dodatkowym powodem mej decyzji o kandydowaniu.

Nasza ojczyzna, Polska, po 10 latach członkostwa w Unii, jest dziś jej województwem. Tysiące nowych regulacji i przepisów, które tłamszą i niszczą Polskę, nie pozwalają jej być choćby światowym mocarstwem krzywych ogórków.

Chce liczącej się i suwerennej Polski w Europie, która sama decyduje jakie prawo i przepisy w niej obowiązują. Chce suwerennej Polski, mającej własną walutę, własną silną armię i własne ambicje.

6. Marzena Beata Guzowska

Urodzona w 1961. Magister filologii angielskiej, tłumaczka, redaktor, lektor. Była lektor-wykładowca języka angielskiego na Uniwersytecie Gdańskim i ASP oraz sztuki przekładu w Studium Translatoryki. W latach 1989 – 1995 działaczka Amnesty International. Od 1994 do 2013 roku prowadziła własną firmę tłumaczeniową. Obecnie z radością pracuje na „umowy śmieciowe”. Udziela się społecznie w zarządzie własnej wspólnoty mieszkaniowej. Miłośniczka zwierząt i tanga argentyńskiego (raczej teoretycznie). Interesują ją przede wszystkim zagadnienia wolności gospodarczej, swobody działania obywateli i samostanowienia w zakresie gospodarczym, a także edukacyjnym i wychowawczym. Uważa, że obywatel sam ma prawo decydować, czy chce korzystać z państwowych ubezpieczeń społecznych, a rodzic – czy i kiedy pośle dziecko do szkoły. Przeciwniczka etatyzmu i poprawności politycznej, nad którą przedkłada moralność i uczciwość wewnętrzną.
7. Marcin Krzywkowski

Urodzony 31 maja 1989 roku w Tczewie. Doktor nauk matematycznych. Pracuje jako naukowiec – matematyk i informatyk teoretyczny, a także jako nauczyciel akademicki. Absolwent (w wieku 20 lat) matematyki stosowanej na Politechnice Gdańskiej. W wieku 23 lat obronił doktorat na University of Exeter w Wielkiej Brytanii. Aktualnie jest pracownikiem naukowym Polskiej Akademii Nauk oraz University of Johannesburg; nadal wykłada także na Politechnice Gdańskiej. Obecnie finalizuje habilitację z nauk matematycznych. Całe życie mierzy siły na zamiary, nie odwrotnie. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularno-naukowych o zasięgu międzynarodowym. Biegle włada językiem angielskim, współpracuje z ludźmi z całego świata. Był w kilkudziesięciu krajach na pięciu kontynentach. Opowiada się za wolnością gospodarczą, jest konserwatywny w kwestiach społecznych. Uważa, że konieczny jest powrót do tradycyjnych wartości, w oparciu o które powstała kultura europejska; sprzeciwia się natomiast antywartościom unijnym. Będzie bronił suwerenności Polski. Jest aktywnym szachistą, posiada pierwszą kategorię szachową. Dużo jeździ na rowerze. Jest katolikiem.

8. Piotr Giełdon

Urodzony w 1984 r. w Gdańsku. Ukończył studia informatyczno-ekonometryczne w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku oraz posiada status abiturienta na kierunku „Informatyka” na wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Pracuje jako programista w dużej polskiej firmie, gdzie zajmuje się wdrażaniem rozwiązań biznesowych dla największych operatorów telekomunikacyjnych.

W Nowej Prawicy działa od czterech lat, gdzie pełni funkcje członka Rady Głównej oraz wiceprezesa regionu pomorskiego i okręgu gdańskiego, jak i również przewodniczącego regionalnej sekcji informatycznej.

Do rozpoczęcia działalności politycznej skłoniła go świadomość, że nie ma szans na odzyskanie środków wpłaconych do ZUS na jego emeryturę. Jest rozczarowany rządzącymi Polską historykami i prawnikami, którzy do perfekcji opanowali sztukę mataczenia. Wierzy, że trwającym w status quo partiom sejmowym nie zależy na jakichkolwiek zmianach, bo boją się reakcji swoich „elektoratów” i w efekcie utraty władzy. Jest przekonany, że w organach ustawodawczych potrzeba mniej humanistów, a więcej umysłów ścisłych gotowych wziąć odpowiedzialność za radykalne zmiany, jakie są Polsce niezbędne.

9. Agata Kulasiewicz

Młoda kobieta dysponująca wiedzą dotyczącą stosunków Polsko-Rosyjskich. Od lat związana ze środowiskiem prawicy wolnościowej (Nowa Prawica JKM, UPR). Sportowiec, wielokrotna uczestniczka ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów jeździeckich. Do jej zainteresowań należą relacje społeczne, kultura i polityka dalekiego wschodu oraz jego relacje z Europą.

10. Dorota Maksymowicz-Czapkowska

Urodzona w Gdańsku. W 2002 roku obroniła dyplom na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Niezwłocznie chciała wykorzystać przekazaną jej tam wiedzę oraz zdobyte jeszcze na studiach doświadczenie zawodowe i założyła własną firmę. I tak pracując, od zawsze na własny rachunek, poznała dość szczegółowo blaski i cienie takiego życia.

Obecnie jest członkiem zarządu w jednej z gdańskich spółek. W czasie swojej przygody z biznesem poznała wiele odważnych i wartościowych osób, które poprzez niejasne i zagmatwane przepisy musiały zrezygnować ze swoich marzeń lub były bez skrupułów niszczone przez aparat urzędniczy.

Dlatego uważa, że Polacy to mądry, dumny i przedsiębiorczy naród, który wcale nie potrzebuje opieki państwa, tylko możliwości podejmowania samodzielnych decyzji i brania odpowiedzialności za swoje czyny. Lata upodlania nas i wmawiania nam koniecznej opieki państwa spowodowały, że wielu Polaków przyzwyczaiło się już do pozycji żebraczej względem wszystkich możliwych urzędników. Niektórzy już zapomnieli, jak stać z podniesioną głową i wypiętą dumnie piersią, nie prosząc o jałmużnę tylko sterować swoim życiem samodzielnie i odpowiedzialnie.

Wierzy, że naszą rolą, jako ludzi prawicy, jest pokazywanie, że można, a nawet trzeba wyrwać się spod jarzma tej niechcianej opieki i walczyć o swoją wolność i niezależność. To walka długa i ciężka, ale możliwa do wygrania, a naszym zadaniem jest prowadzenie ludzi do wyzwolenia siebie i swoich rodzin.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *