Z „teczki” Daszczyńskiego. Nowy p.o. dyrektor Telewizji Gdańskiej

domanski waldemar po dyrektor tv gdansk

Waldemar Domański p.o. dyrektora Telewizji Gdańsk. Fot. tvp_gdansk

GDAŃSK. Waldemar Domański został p.o. dyrektora Oddziału Telewizji Polskiej w Gdańsku. Zastąpił dotychczasowego – także p.o. – dyrektora  Zbigniewa Jasiewicza – związanego z lewicą (ze środowiskiem „Ordynacka”). Telewizja nie podaje powodów zmiany na tym wpływowym stanowisku.

Decyzję o zmianie na stanowisku p.o. dyrektora Oddziału TVP w Gdańsku podjął nowy prezes TVP S.A. Janusz Daszczyński. Odwołał dotychczasowego p.o. dyrektora TVP Gdańsk Zbigniewa Jasiewicza. Jasiewicz – związany z lewicą – kierował oddziałem od 2010 r. na zasadzie nominacji. Nie było na te stanowisku od dawna konkursu. Nominacja wynikała z ustaleń we władzach centralnych TVP S.A. oraz KRRiT. Teraz także ani nie podano powodów tej decyzji prezesa Daszczyńskiego ani też nie ogłoszono konkursu na te stanowisko. Nowy dyrektor ma stanowisko p.o. (pełniącego obowiązki) dyrektora, a to nie wymaga ani uzasadnienia ani procedury konkursowej.

O zmianie na stanowisku szefa Telewizji Gdańskiej mówiło się już od dawna. Platforma ma władzę także w mediach publicznych, jednakże dotychczas w Zarządzie TVP terenem rządził członek Zarządu z PSL i był realizowany parytet (z udziałem SLD). Jednakże Daszczyński (związany z Platformą) wreszcie mógł dla PO „odbić” pozycję szefa oddziału regionalnego w swoim mateczniku.

W środowisku medialnym mówiło się, że Platforma na czas kampanii wyborczej do parlamentu chciałaby mieć w Telewizji Gdańskiej swojego dyrektora. Wymieniano nazwiska potencjalnych zamienników Jasiewicza – Andrzej Trojanowskiego oraz Wojciecha Nowickiego. Pracowali kiedyś razem w Radiu Gdańsk, związani z PO. Obecnie Trojanowski jest w Radzie Nadzorczej Radia Gdańsk i działa blisko Prezydenta Gdańska. Natomiast Nowicki przez wiele lat pracował w KRRiT a ostatnio – działa blisko przewodniczącej PO Ewy Kopacz – w jej rządowym gabinecie).

Waldemar Domański  pełni  obowiązki dyrektora TVP Gdańsk od 16 września br. Nie jest związany z Pomorzem. Jest z „teczki” nowego prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego. W Telewizji Polskiej pracuje od 1994 r. Ostatnio był zastępcą dyrektora Belsat TV. Pracował w telewizji publicznej jako kierownik działu ekonomicznego Centrum Programów Wyspecjalizowanych oraz kierownik działu ekonomicznego TVP Polonia.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *