Wałęsa Jarosław zostaje w Brukseli – co mówi o sobie

walesa jar kadtr plakat photo_gr37emv5_big

Jarosław Wałęsa zdobył ponownie na Pomorzu mandat do Parlamentu Europejskiego. Statował – jak w poprzednich wyborach – z ostatniej pozycji na liście Platformy Obywatelskiej. Dostał 55 898 głosów (drugi wynik wśród kandydatów PO) Oto co mówi o sobie.

Urodziłem się 13 września 1976 roku w Gdańsku. Od wczesnych lat szkolnych byłem zaangażowany w organizacjach młodzieżowych i sportowych. W 1991 roku rozpocząłem naukę w V Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku.

W styczniu 1995 roku wyjechałem do Stanów Zjednoczonych gdzie ukończyłem szkołę średnią w Glastonbury High School w Connecticut. We wrześniu tego samego roku rozpocząłem naukę na Uniwersytecie Świętego Krzyża w Massachusetts. W 2001 roku otrzymałem dyplom Bachelor of Arts na kierunku Politologii.

Kilka lat wcześniej poznałem w USA wspaniałą rodzinę. Właśnie oni doradzili mi, bym spróbował podjąć tam studia. Chciałem łączyć edukację ze wzmacnianiem systemu wartości etycznych, dlatego zdecydowałem się na ten właśnie uniwersytet .

W tym samym roku rozpocząłem pracę na stanowisku analityka struktur medialnych w firmie komputerowej zajmującej się oprogramowaniem MediaMap. Po 12 miesięcznym stażu przeprowadziłem się do stanu Indiana, gdzie podjąłem pracę przy nawiązywaniu kontaktów instytucjonalnych w Instytucie Hudsona, zajmując się głównie współpracą z instytucjami szkół wyższych, oprawą merytoryczną spotkań i posiedzeń oraz krótkimi analizami prasy.

W grudniu 2002 roku wróciłem do Polski gdzie zostałem zatrudniony w gdańskim Biurze Lecha Wałęsy.

W 2005 zdecydowałem się na start w wyborach w okręgu gdańskim z listy Platformy Obywatelskiej RP. Zdobyłem mandat poselski uzyskując 14 709 głosów. W trakcie kadencji Sejmu V kadencji zasiadałem w Komisji ds. Unii Europejskiej oraz Komisji Spraw Zagranicznych.

W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskałem reelekcję – tym razem otrzymując 61 278 głosów.

W czerwcu 2009 roku wystartowałem w wyborach do Parlamentu Europejskiego, otrzymałem 73 968 głosów i uzyskałem mandat Posła do Parlamentu Europejskiego. (źródło: jaroslawwalesa.pl)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *