Grzegorz Braun: „Geopolityka polska 2015 – 2016. Szanse i zagrożenia”

POMORZE. Bardzo aktualny (wygłoszony w Gdańsku 27 listopada 2015 r.), świetny i WAŻNY wykład GRZEGORZA BRAUNA pt.  „Geopolityka polska 2015 – 2016. Szanse i zagrożenia”.

NIESAMOWITY wykład pana Brauna, pełen nieznanych faktów dot. żydowskich planów wobec Polski, katastrofy smoleńskiej i wiele innych.

link:

https://www.youtube.com/watch?v=GwoyO_YehE4&feature=youtu.be

Opinie:

Nie udało mi się wejść na salę, było MNÓSTWO ludzi, z korytarza nie było dobrze słychać, dlatego zrezygnowałam, ale to takie budujące! Nie można się dostać na potkanie z Braunem, rzeczywiście ludzie się budzą!

Organizator: Pobudka – Trójmiasto
www.pobudka.org

GRZEGORZ MICHAŁ BRAUN, ur. 11 marca 1967 r. w Toruniu – reżyser, publicysta, zdeklarowany monarchista i tradycjonalista; bezpartyjny, niezrzeszony.

Pochodzi z rodziny o silnych tradycjach patriotycznych (m.in. powstańczych i konspiracyjnych), artystycznych (przede wszystkim teatralnych), a także prawniczych i ziemiańskich; syn prof. Kazimierza Brauna, reżysera, pisarza, teatrologa – i Zofii, z domu Reklewskiej, pisarki, teatrologa, pedagoga; brat Moniki i Justyny; mąż Aleksandry, z domu Gruziel.

Absolwent studiów polonistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim (praca magisterska pod tytułem: „Artyzm i nędza Ogniem i mieczem, czyli światopogląd powieści Henryka Sienkiewicza z perspektywy analizy schematu fabularnego”), oraz studiów reżyserskich na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego; swobodnie komunikuje się w językach: angielskim, rosyjskim i czeskim.

Od lat czynnie uczestniczy w działalności polskich środowisk patriotycznych. W latach 80. m.in. wspierał niezależny kolportaż i ruch wydawniczy, był zaangażowany w akcje Pomarańczowej Alternatywy i Solidarności Polsko-Czechosłowackiej, uczestniczył w strajkach Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Uniwersytecie Wrocławskim (członek komitetu strajkowego 1988) i był jednym z inicjatorów bojkotu studium wojskowego (członek krajowego porozumienia 1989) – za co służby PRL poddawały go szykanom (status pokrzywdzonego nadany przez Instytut Pamięci Narodowej).

Angażuje się w życie publiczne głównie poprzez tworzenie filmów dokumentalnych, publicystykę i spotkania autorskie z rodakami. Z setkami prelekcji i pokazów filmowych gościł w wielu miastach i miejscowościach w całym kraju, a także za granicą, na zaproszenie Polaków żyjących na emigracji. Jego wykłady, pogadanki i gawędy cieszą się szczególnym zainteresowaniem – za pośrednictwem sieci internetowej docierają do kolejnych dziesiątek tysięcy odbiorców.

Jest publicystą dwumiesięcznika „Polonia Christiana”, kwartalnika „Opcja na Prawo”, miesięcznika „Uważam Rze” i tygodnika „Polska Niepodległa”. W przeszłości współpracował z Polskim Radiem Wrocław, prowadził zajęcia na wydziale dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego i warsztaty filmowe w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Poglądy głoszone przez Grzegorza Brauna łączą wszystko to, co jest ważne dla Polaków: katolicyzm, konserwatyzm, patriotyzm, antysocjalizm, oraz realizm polityczny. Jest jedynym kandydatem, który jednoznacznie zapowiedział bezdyskusyjne poparcie dla całości bioetycznego nauczania Kościoła katolickiego – zakazu aborcji, eutanazji, in vitro i manipulacji ludzkimi genami. Za wartości wymagające szczególnej ochrony uznaje: Wiarę, rodzinę i własność. Według niego, właśnie wola i zdolność wywiązywania się z obowiązku obrony tych wartości jest probierzem sprawności i prawowitości władz państwowych. Głowa państwa, według Brauna, powinna dawać jednoznaczną gwarancję, że nigdy nie wystąpi przeciwko tym wartościom – i zdecydowanie będzie stawać w ich obronie. (źródło: www.grzegorzbraun2015)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *