Groził sąsiadowi nożem, że go zabije

SOPOT. 49-letni mieszkaniec Sopotu wszczął awanturę przy jednym z budynków przy ul. Leśnej. Agresywny 49-latek został zatrzymany jako osoba podejrzewana o kierowanie gróźb karalnych, kierowania samochodem pod wpływem narkotyków oraz ich posiadania.

W minioną środę o godzinie 20.30 policjanci zostali poinformowani o tym, że na ul. Leśnej w Sopocie nietrzeźwy kierowca miał staranować podwórko. Na miejsce skierowano policjantów z patrolu interwencyjnego, którzy ustalili w rozmowie ze świadkami zdarzenia oraz zgłaszającym, że jeden z mieszkańców osiedla wszczął awanturę pod jednym z budynków grożąc przy tym nożem jednemu z sąsiadów. Po awanturze sprawca wsiadł do samochodu i z piskiem opon odjechał z miejsca interwencji wcześniej gubiąc jedną z tablic rejestracyjnych pojazdu.

Policjanci, którzy prowadzili interwencję od razu pojechali zatrzymać sprawcę tego zdarzenia. 49-letni mieszkaniec Sopotu został zatrzymany w swoim mieszkaniu jako osoba podejrzewana o kierowanie gróźb karalnych, ponadto policjanci sprawdzili trzeźwość mężczyzny, wstępne badanie za pomocą narkotestera pokazało, że mężczyzna zażywał amfetaminę i marihuanę i pod ich wpływem kierował samochodem. 49-latek noc spędził w policyjnej celi. Policjanci po przeszukaniu mieszkania oraz samochodu mężczyzny zabezpieczyli nóż, którym groził pokrzywdzonemu oraz środki odurzające. Od mężczyzny została pobrana krew, którą policjanci przekazali do laboratorium, jeżeli potwierdzi się wynik badania narkotesterem, mężczyzna oprócz zarzutu kierowania gróźb karalnych usłyszy również zarzut kierowania samochodem pod wpływem narkotyków oraz ich posiadania.

Za kierowanie gróźb karalnych i kierowanie pod wpływem środków grozi do 2 lat pozbawienia wolności, za ich posiadanie do lat 3. Policjanci, którzy pracują nad tą sprawa zmierzają do tego aby zebrać taki materiał dowodowy, aby móc zawnioskować do prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec 49-letniego mężczyzny. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *